clanek-1

23.04.2018, 13:00
SK Kazín

FK Dukla Praha

4:1

(2:1)

3. kolo, Juniorská liga 2017/18

FK Fotbal Třinec

Sestava domácí: Hruška - Burget (85. Kosík), Neca, Šimek (C), Barták – Zubashivskij, Dancák, Lauko - Lohoyda (77. Vilímek), Kolman (64. Studnička), Veniger.

Sestava hosté: Adamuška – Lanc, Konečný (77. Potůček), Chloň (60. Markiefka), Velner (C), Hykel, Celba (66. Petružálek), Nieslanik, Ceniga (46. Lasota), Ižvolt, Zahaluk (46. Cieslar).

  • Branky: 31. Zubashivskij, 36. Kolman, 51. Lauko, 64. Zubashivskij – 17. Hykel.
    ŽK: 23. Veniger, 41. Barták, 81. Burget, 86. Dancák – 44. Ceniga
    Rozhodčí: Ginzel – Pfeifer, Vlček.
  • Diváci: 126

Úvodní oťukávání mezi oběma týmy ukončil v 17. minutě hostující Třinec. Tomáš Hykel se odhodlal ke střele a jeho pokus, který byl prvním, který letěl mezi tři tyče gólmana Hrušky, skončil až za jeho zády. Dukla se po inkasované brance nesložila, ale naopak navýšila své útočné snažení, za což byla ještě v prvním dějství odměněna. Úspěšným střelcem byl ve 31. minutě VOLODYMYR ZUBASHIVSKIJ, který po Vyletově přihrávce zamířil přesně na přední tyč a zařídil Pražanům vyrovnání.

Netrvalo to ani 5 minut a na domácí straně bylo ještě veseleji. Na konci další akce Dukly stál tentokrát VOJTĚCH KOLMAN, jenž využil přihrávky zprava a v pádu prostřelil třineckého gólmana Adamušku. Opaření hosté jen těžko mobilizovali své síly a ještě hůře jim bylo po změně stran. TOMÁŠ LAUKO napřáhl v 51. minutě k dalekonosné ráně, jíž třinecký brankář neudržel v rukavicích a propadla mu až za brankovou čáru. Domácí mužstvo rázem vedlo o dva zásahy.

Dukla nadále diktovala tempo hry a ještě přidala jeden gól. V 64. minutě se podruhé v utkání trefil VOLODYMYR ZUBASHIVSKIJ. Tentokrát nádherně uklidil levou nohou míč na vzdálenější tyč a nedal hostujícímu brankáři sebemenší šanci zasáhnout. Gólman Hruška sice ještě musel vyrážet jeden nebezpečný pokus zpoza šestnáctky na rohový kop, ale ani to už nic nezměnilo na tom, že tři body zůstaly na Dukle.

Hodnocení trenéra:

Michal Kolomazník: "Vstup do utkání jsme měli slušný, ovšem soupeř šel do vedení hned ze své první možnosti. To nás nabudilo ještě víc a po dvou krásných akcích jsme šli do šaten s jednobrankovým náskokem. Úvodem druhé půle přidali třetí a po pár minutách čtvrtou branku, po které jsme se přestali koncentrovat a soupeř tím ještě vycítil šanci se do utkání vrátit. Naštěstí si žádnou další šanci ke vstřelení branky nevypracoval, tím pádem jsme se mohli zaslouženě radovat z výhry."