clanek-1

15.04.2018, 11:00

FC Vysočina Jihlava

1:2

(1:1)

2. kolo, Juniorská liga 2017/18

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Kolář – Holík, Rychetník, Buchta, Keresteš – Matulka (87. Fikar), Smejkal, Mara, Čáp (76. Průša) – Svoboda (46. Lorenc), Klíma (58. Mašič).

Sestava hosté: Czehowsky – Burget (78. Barták), Šimek (C), Neca, Preisler – Doumbia, Dancák, Král (90. Lohoyda) – Djuranovič, Zubashivskij (70. Kolman).

  • Branky: 3. Matulka – 35. Preisler, 75. Dancák.
    ŽK: 28. Buchta, 86. Lorenc – 59. Zubashivskij.
    Rozhodčí:

Do utkání vstoupili o poznání lépe domácí. Již po třech minutách hry se hlavou prosadil jihlavský Radek Matula. Opět se domácí dostali do zakončení o dvě minuty později. Tentokrát však Czehowsky zasahovat nemusel. Domácí si místy vytvářeli značný tlak a byli střelecky aktivnějším týmem.

Ve 33. minutě nejprve hráči Dukly prověřili gólmana Koláře, který byl donucen vyrážet střelu na rohový kop. Následovala celá série rohů. Ze třetího z nich se podařilo hostujícímu týmu srovnat. Trefil se DOMINIK PREISLER.

Hra se v úvodu druhého poločasu odehrávala ponejvíc ve středu hřiště, byla však po změně stran znatelně vyrovnanější a Dukla výrazně nebezpečnější. První střelecký pokus druhé půle měli na svědomí jihlavští fotbalisté, ale zakončení nesměřovalo mezi tři tyče. Zápas rozhodla branka čtvrt hodiny před koncem. Jejím autorem byl SAMUEL DANCÁK a dokonal tak obrat ve skóre. Dukla si odvezla z Vysočiny všechny tři body.

Hodnocení trenéra:

Michal Kolomazník: "Do 20. minuty byl soupeř lepší, vstřelil branku a další mohl přidat. Následně jsme začali být aktivnější a do půle srovnali. Do druhé půle jsme vstoupili stejně, i když postupem času tam opět vzniklo hluché místo, a k tomu jsme si začali vytvářet i šance. Jedna z nich nám vyšla, následně soupeř hru otevřel a nám se naskytly možnosti brejku, které další brankou neskončily."