19.03.2018, 13:00

FC Slovan Liberec

22. kolo, Juniorská liga 2017/18

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Nguyen – Vrabec, Baláž, Heppner, Micovčák (73. Doležal), Da Silva, Dvořák, Ševčík, Kristian, Gembický, Prokš.

Sestava hosté: Czehowsky - Petryk, Neca (46. Vácha), Šimek, Preisler - Kaník, Vyleta (65. Kolman), Zubashivskij - Greš, Djuranovič, Král (75. Lohoyda).

• Branky: 20. Da Silva, 29. Gembický, 70. Micovčák, 73. Ševčík, 81. Vrabec – 90. Greš.
    ŽK: 37. Petryk, 57. Djuranovič, 62. Greš, 81. Šimek.
    Rozhodčí: Klíma – Poživil, Vitner.
  • Diváci: 105

Do utkání vstoupili aktivněji domácí fotbalisté. Po osmi minutách hry se do dobré pozice propracoval Prokš, když zakončoval pravou nohou na bližší tyč, kde však spolehlivě zasáhl dukelský Czehowsky. Ve 20. minutě slavili hráči v modrém úvodní přesnou trefu zápasu. Po centru z pravé strany hlavou usměrnil míč do sítě Wesley Da Silva. O devět minut později navýšil Slovan své vedení. Z velké dálky vypálil Dominik Gembinský a jeho tvrdá rána smolně propadla brankáři Dukly až za brankovou čáru. Domácí celek měl v utkání herně navrch a Duklu prakticky k ničemu nepouštěl. Šest minut před koncem poločasu mohl Gembinský přidat svoji druhou branku v zápase, ale v dobré pozici nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

Druhá půle nepřinesla výraznou změnu v do té doby nastoleném rytmu zápasu. Liberečtí kontrolovali hru a hlídali si své dvoubrankové vedení. V 70. minutě udeřili Severočeši potřetí. Tvrdou ranou zpoza vápna překonal Erik Micovčák plachtícího Czehowského. Za další tři minuty vedl domácí tým již o 4 branky. Na konci rychlé kombinační akce byl zakončující Petr Ševčík. Korigovat skóre mohl Djuranovič, když k němu doputoval dlouhý pas z kopačky Czehowského, bohužel v zajímavé pozici trefil jen střed brány, kde byl připravený domácí brankář Nguyen. Namísto snížení inkasovali Pražané popáté. Pohotovou střelou se do listiny zápasu zapsal Milan Vrabec. Dukla se přece jen dočkala gólové útěchy. V samotném závěru překonal Nguyena JAKUB GREŠ a připravil jej tak o čisté konto.

Hodnocení trenéra:

Michal Kolomazník: "Z naší strany bylo poměrně slušných prvních 20 minut druhé půle,což je obrovsky málo. Soupeř nás přehrával ve všech činnostech a jednoznačně si vítězství zasloužil, a to můžeme být ještě rádi, že jsme neinkasovali větší počet branek. Malá útěcha pro nás může být jen to, že jsme aspoň jako první tým na jaře Liberci vstřelili branku. Teď máme 14 dní pauzu připravit se tak, aby se takový výpadek už do konce sezony neopakoval."