FK Příbram

3:2

(2:2)

20. kolo, Juniorská liga 2017/18

Sestava domácí: Švenger – Květ, Vávra, Kodr, Kilián, Schwendt, Ric (K), Matoušek, Jandera, Ayong, Průcha.

Sestava hosté: Czehowsky – Burget, Douděra (K), Greš, Schranz, Dancák, Zubashivskij, Preisler, Král, Šimek, Petryk.

• Branky: 8. Kodr, 14. Schwendt, 80. Kodr – 4. Schranz, 34. Preisler
    ŽK: 86. Schwendt.
    Rozhodčí: Severýn – Blažej, Fišer.

Dukla do utkání nemohla vstoupit lépe. Po čtyřech minutách hry si Král zpracoval přihrávku v blízkosti vápna a kolmým pasem našel na levé straně šestnáctky IVANA SCHRANZE, který střelou na vzdálenější tyč poslal Duklu do vedení. Bohužel tento stav nevydžel příliš dlouho. Již v 8. minutě bylo srovnáno. Z rohového kopu se prosadil MAREK KODR, který si naběhl na míč a z hranice malého vápna jej poslal hlavou za záda gólmana Czehowského. Za dalších 6 minut šla Příbram do vedení. Nedorozumění mezi Czehowským a Burgetem potrestal Matěj Schwendt, když vybíhajícího brankáře Dukly přeloboval. Velmi aktivně hrající Douděra se ve 20. minutě uvolnil na pravé straně šestnáctky a probojoval se s míčem až před bránu, jenže na přední tyči Švengera z blízkosti nepropálil. Nejhezčí moment prvního poločasu se odehrál ve 34. minutě. Burget vybojoval po faulu přímý volný kop, ze kterého se nádhernou technickou střelou do pravého horního rohu branky prosadil DOMINIK PREISLER. V závěru prvního dějství se ještě vytáhl Czehowsky, když fantastickým zákrokem zneškodnil hlavičku Kodra.

Po změně stran se hnali čtyři hráči Dukly na dva obránce Příbrami, bohužel se jim nepovedlo přenést hru z pravé strany na levou a slibně vyhlížející akce tak neskončila zdárně. O chvíli později příbramský Ayong napřáhl zpoza velkého vápna ke střele, která byla zablokována a míč se snesl do náruče brankáře Dukly. Po hodině hry se podruhé mohl zapsat mezi střelce Preisler, jenž si naběhl na levé straně hřiště na propadnutý míč a z hranice pokutového území krásnou přízemní střelou těsně minul vzdálenější tyč. Další příležitost měl na své kopačce dukelský Král, když se po povedené kombinační akci ocitl na pravé straně šestnáctky ve slibné střelecké příležitosti, jenže zamířil pouze do rukavic vybíhajícího brankáře Švengera. Utkání tak rozhodl deset minut před koncem Marek Kodr, když k němu propadl míč po centru od rohového praporku a příbramský hráč jej nechytatelně napálil do pravého horního rohu brány. Dukla si poté již žádnou výraznou šanci k vyrovnání nevytvořila a tak musela domů odjet bez bodového zisku.

Michal Kolomazník: "Do utkání jsme vstoupili výborně, brzy jsme vstřelili gól, poté se nám ale zranil hráč a během jeho ošetřování dal soupeř gól ze standardky. Následně, než jsme se dokázali po střídání zorganizovat, tak jsme inkasovali podruhé, což soupeři vlilo krev do žil a následujících 10-15 minut na tom byl lépe. Do výraznějších šancí jsme je však nepouštěli a naopak nám pomohla standardní situace, kterou Prajska (Preisler) parádně trefil. Poté jsme zase byli lepší my. Vstup do druhého poločasu byl vyrovnaný, bez stoprocentních příležitostí. Soupeř utkání rozhodl 10 minut před koncem opět ze standardky, kterou jsme znovu neubránili."