SK Slavia Praha

4:8

(2:2)

18. kolo, Juniorská liga 2017/18

Sestava domácí: Ljubanovič – Jugas, Stropek (C), Vilotič, Schnürer (52.Trapanovski) – Van Buren, Hromada (56. Nabijev), Muradov (85. Čvančara), Sobol – Tecl (65. Sintean), Rondič.

Sestava hosté: Czehowsky – Douděra (C), Šimek, Petryk, Preisler - Král (71. Kolman), Doumbia, Lauko - Zubašivskij, Djuranovič, Greš.

• Branky: 22., 25. Van Buren, 56. Rondič, 58. Nabijev – 20., 62. Djuranovič, 45. Greš, 46., 50., 85. Zubašivskij, 68. Douděra, 80. Kolman.
    ŽK: 59. Greš, 64. Šimek.
    Rozhodčí: Pechanec – Vitner, Šimáček.

Do utkání nastoupila celá řada hráčů známých z prvoligových trávníků. Na straně domácí Slavie to byl například Jugas, Van Buren, Hromada, Sobol či Tecl, tedy hráči, jejichž kvalita vysoce převyšuje úroveň Juniorské ligy.

Na umělé trávě v Horních Počernicích odstartovala nevídaná přestřelka ve 20. minutě. Hosté se dokázali vyhnout ofsajdovému postavení v pokutovém území a poté z levé strany šestnáctky UROŠ DJURANOVIČ umístil své zakončení na zadní tyč. Slavia zareagovala hned vzápětí. Z pravé strany pokutového území přišla přihrávka pod sebe na střed vápna, odkud Mick Van Buren trefil odkrytou bránu Dukly. Ve 25. minutě otočili sešívaní skóre. Opět to byl nizozemský střelec Mick Van Buren, který se dokázal prosadit po velmi podobné akci, která vedla i k jeho prvnímu přesnému zásahu. Stejný hráč dostal ve 38. minutě možnost zkompletovat hattrick, protože se postavil k exekuci nařízené penalty, avšak tu poslal vysoko nad břevno. V poslední minutě prvního poločasu se podařilo Dukle vyrovnat. Z pravé strany přišla přihrávka před bránu Slavie, kde se JAKUBU GREŠOVI podařilo dotlačit míč za brankovou čáru.

Ihned po návratu z kabin se Dukla dostala do vedení. Z malého vápna dokázal VOLODYMIR ZUBAŠIVSKIJ překonat Ljubanoviče v bráně domácích. Dvoubrankový náskok si hosté zajistili v 50. minutě, kdy se doslova prohnali po pravé straně kolem Schnürera, odkud následně odcentrovali pod sebe a VOLODYMIR ZUBAŠIVSKIJ propálil vše, co mu stálo v cestě. Strhující podívaná pokračovala i nadále, protože se Slavii podařilo vyrovnat v rozmezí dvou minut. Nejprve se v 56. minutě dokázal na levé straně uvolnit jeden z domácích, který našel před bránou Imada Rondiče, jenž překonal Czehowského. Poté v 58. minutě vyrovnal Farid Nabijev, jenž udělal kličku gólmanovi a zakončil do prázdné brány. Dukla se s remízovým výsledkem nesmířila a odměnou jí byla nařízená penalta v 62. Minutě. UROŠ DJURANOVIČ nadvakrát překonal Ljubanoviče a překlopil misky vah zpět na stranu dejvického týmu. Lehkovážného počínání sešívané obrany využil v 68. minutě DAVID DOUDĚRA, když zužitkoval přihrávku zprava a uklidil míč do soupeřovy brány. Sedmou pohromu Slavie přidali dukelští fotbalisté 10 minut před koncem. Na levé straně hřiště se vyhnuli ofsajdu, následně přišel pas před prázdnou bránu, kterou VOJTĚCH KOLMAN s přehledem a bez problémů trefil. Definitivní tečku za fantastickým zápasem učinil VOLODYMIR ZUBAŠIVSKIJ, který z hranice šestnáctky vymetl šibenici slavistické brány a završil svůj hattrick.

Michal Kolomazník: „V utkání pro nás nastaly dva zlomové momenty, kdy za stavu 2:1 kopal soupeř penaltu, kterou neproměnil a my do poločasu srovnali. Nástup do druhé půle se nám povedl a rychle jsme odskočili o dvě branky, jenže během chvíle už zase bylo srovnáno. Po vstřelení naší páté branky bylo zřejmé, že už si utkání nenecháme vzít a definitivně jsme utkání zlomili ve svůj prospěch. Je třeba hráče pochválit za produktivitu, ale hlavně za předvedenou hru.“