FK Jablonec

3:2

(1:2)

16. kolo, Juniorská liga 2017/18

Sestava domácí: Klement – Petržilka, Díl, Krištof, Pleštil, Hlůže, Schön, Haitl, Kozák, Vitkovič, Kubista (C).

Sestava hosté: Czechowsky – Douděra (C), Šimek, Kaník, Luong - Brejcha, Kozel, Dancák - Lauko, Brabenec, Greš.

• Branky: 44. Díl, 58. Díl, 62. Schön – 14. Brabenec, 45+2. Dancák (pen.).
    ŽK: 75. Dancák.
    Rozhodčí: Severýn – Blažej, Koval.

Ve 14. minutě předvedla Dukla parádní akci. Na vlastní polovině si vyměnila pár přihrávek, až obdržel VOJTĚCH BRABENEC skvělý pas za obranu. Na Klementa již postupoval zcela sám a zakončení poslal podél gólmanovy nohy až do sítě. Jablonečtí mohli odpovědět o chvíli později, když Schön posadil centr od rohového praporku na hlavu Krištofa, jehož zakončení těsně minulo Czehowského bránu. Druhý gól v utkání mohl přidat Brabenec ve 23. minutě, ale v dobré pozici zakončoval levou nohou nepřesně. Na opačné straně nemusel hostující gólman zasahovat proti akrobatickému zakončení Pleštila, které mezi tři tyče nesměřovalo. Ve 44. minutě se fotbalisté Jablonce dočkali vyrovnání. Po centru z pravé strany se po sérii odrazů dostal míč na kopačku Jana Díla, který jej zblízka poslal pod břevno. Avšak ještě před tím, než hráči zamířili do kabin, se vedení vrátilo na stranu Dukly. SAMUEL DANCÁK suverénně proměnil pokutový kop, když poslal brankáře Klementa na druhou stranu.

Ihned po nástupu na hřiště mohli hosté navýšit své vedení. Greš postupoval sám na Klementa, pokoušel se jej technicky obstřelit, ovšem branka mu byla malá. Další možnost měli Pražané hned ve 47. minutě. Po nájezdu dvou proti jednomu obdržel Brejcha přihrávku před prázdnou branku. Zakončení měl ale na dlouhou nohu, pálil tedy slabě a dal Kozákovi šanci zachránit situaci parádním skluzem na brankové čáře. Místo toho se Severočechům podařilo v rozmezí 4 minut otočit vývoj skóre. Nejprve v 58. minutě vyrovnal svým druhým gólem v zápase Jan Díl, když povedenou střelou prostřelil dukelského brankáře. Zanedlouho předvedli jablonečtí bleskovou akci a než se Dukla stihla rozkoukat, hnal se Patrik Schön sám na bránu. Únik zakončil zdárně a poslal tak svůj tým do vedení. Největší šanci k opětovnému srovnání měl nejdříve Douděra, jehož střelu vyrazil jablonecký brankář ke Grešovi, který již zakončoval do odkryté brány, ale Klement parádně zasáhl i napodruhé. Dukle se bohužel nepodařilo vstřelit další branku a tak odjížděla ze severu Čech poražena 2:3.