clanek-1

20.11.2017, 13:00
Juliska (UMT)

FK Dukla Praha

2:1

(0:1)

15. kolo, Juniorská liga 2017/18

SK Dynamo Č. Budějovice

Sestava domácí: Hruška – Douděra (C), Šimek, Bezpalec, Barták (46. Luong) - Kozel (83. Kaník) Brejcha, Dancák - Brandner, Brabenec (88. Greš), Lauko.

Sestava hosté: Luksch – Grigera, Řehoř, Vlk (66. Navrátil), Hála, K. Kadlec (78. Jíran), Matoušek, Tomek, Škoda, Collin, Krejčí (C).

  • Branky: 56. Brandner, 76. Brabenec – 23. Matoušek.
    ŽK: 87. Brabenec, 89. Šimek – 31. Hála, 66. Krejčí.
    Rozhodčí: Rejžek – Hrabovský, Šimáček.
  • Diváci: 70

Premiérovým střeleckým pokusem se prezentovali domácí hráči, když jeden z nich rozehrával standardní situaci přímou střelou, ale bránu, ve které stál českobudějovický Luksch, netrefil. Více práce měl hostující gólman ve 13. minutě, míč již zamířil mezi tři tyče, ale Luksch podržel svůj tým. Po rohovém kopu byl opět v akci brankář Jihočechů, tentokrát zasáhl proti hlavičkovému zakončení. Celkově se dá říci, že hráči Dukly byli střelecky o poznání aktivnější, přesto inkasovali jako první. Fotbalisté Českých Budějovic se propracovali k úvodnímu ohrožení brány střežené Hruškou ve 23. minutě a hned z toho byl gól. Prosadil se Jakub Matoušek. Po obdržené brance sevřeli domácí svého soupeře ještě více okolo jeho vlastního pokutového území, ale kýžený úspěch nepřicházel.

Po změně stran se tým z Julisky dočkal naprosto zaslouženého vyrovnání. V 56. minutě se prosadil PATRIK BRANDNER. I po vyrovnávacím gólu byla herní nadvláda Dukly značná a svěřenci Michala Kolomazníka nadále tlačili na budějovickou obranu. Po hodině hry bohužel nezamířila střela jednoho z nich mezi tři tyče. V 76. minutě zužitkovali domácí hráči chybu hostujícího týmu a potrestali ho vedoucím gólem. Tím, kdo se zasloužil o otočení vývoje skóre, byl VOJTĚCH BRABENEC. Ve zbytku utkání už si dukelští nabyté vedení zkušeně pohlídali a mohli tak slavit tříbodový zisk.

Hodnocení trenéra:

Michal Kolomazník: "Dnes jsme byli po celé utkání lepším týmem a i když jsme šli do šaten s jednobrankovým deficitem, tak jsme trpělivostí, vírou a podloženou kvalitou získali zaslouženě vítězství.Co nás mrzí, je spousta neproměněných šancí,což se opět potvrdilo i v tomto utkání a máme s tím v podstatě problémy od začátku soutěže. Je třeba pochválit i soupeře, který se statečně pral až do samého závěru."