05.11.2017,

Bohemians 1905

14. kolo, Juniorská liga 2017/18

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Kouba – Brak, Růžička, Václavík, Vrána, Buneš (46. Melíšek), Do Dias (57. Nátr), Horizrál (57. Přibyl), Kaš (C), Vacík, Věchtík (46. Begič).

Sestava hosté: Hruška – Douděra (C), Šimek, Bezpalec, Barták - Brejcha (81. Luong), Dancák, Kozel (79. Vyleta) - Koval (67. Král), Lauko, Brabenec (59. Greš).

• Branky: 13. Brabenec, 22. Brabenec, 38. Koval, 49. Lauko, 52. Douděra.
    ŽK: 40. Šimek, 55. Douděra, 80. Barták.
    Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Kožar.
  • Diváci: 80

Do zápasu vkročili výrazně lépe hráči Dukly, kteří se postupnou kombinací propracovali k nebezpečnému zakončení hned ve 2. minutě. Tentokrát klokany ještě podržel gólman Kouba. To už však neplatilo ve 13. minutě, kdy nezabránil ve skórování VOJTĚCHU BRABENCOVI, který tak otevřel gólový účet utkání. Co se týče vstřelených gólů, nebylo to ještě od dukelského útočníka vše. Od jeho úvodní trefy uběhlo 9 minut a VOJTĚCH BRABENEC mohl společně se svými spoluhráči slavit podruhé. Do poločasové přestávky přidali hosté ještě jeden gól, jehož autorem byl RÓBERT KOVAĽ.

Poté, co se hráči vrátili z kabin zpět na hřiště, si domácí vytvořili poměrně zajímavou příležitost, ale nebezpečnou střelu vyrazil na rohový kop pozorný Hruška. Definitivní odpor hráčů Bohemians byl zlomen ve 49. minutě, kdy poslal svůj tým do čtyřgólového vedení TOMÁŠ LAUKO. Pátý gól, který byl na pořadu v 52. minutě, působil pro domácí jako rána z milosti. Autorem branky byl DAVID DOUDĚRA. O osudu zápasu tak již bylo rozhodnuto. Poslední větší možnost k navýšení skóre měli fotbalisté Dukly 13 minut před koncem, ale Kouba dokázal tento pokus zneškodnit. Derby mezi Bohemians a Duklou skončilo jednoznačnou výhrou celku z Dejvic.

Hodnocení trenéra:

Michal Kolomazník: "Konečně se nám podařilo udržet čisté konto a do ofenzivy jsme byli maximálně produktivní. Hráči zaslouží pochvalu za odvedený výkon. Už v pátek nás ale čeká odložené utkání se Spartou, ve kterém budeme chtít jednoznačně potvrdit naši stoupající hernost."