0:2

(0:2)

13. kolo, Juniorská liga 2017/18

AC Sparta Praha

Sestava domácí: Czehowsky – Douděra, Kaník (77. Studnička), Šimek, Barták - Dancák (64. Vyleta), Luong, Kozel - Lauko, Brabenec, Král.

Sestava hosté: Štorc – Pavlík, Březina (53. Palečko), Köstl, Čmelík, Boula, Špaček (71. Novotný), Traore (81. Císařovský), Čajkovský (62.Čapek), Matoušek, Youssouf Dao (89. Balvín).

• Branky: 30. Dao (pen.), 35. Čajkovský.
    ŽK: 30. Kaník – 76. Palečko.
    Rozhodčí: Berka – Fišer, Vitner.

První skutečně velká příležitost se zrodila před sparťanskou bránou. Tečovaná střele Brabence pořádně protáhla gólmana Štorce. Ten ale díky včasné reakci uchránil domácí od inkasování. Na opačné straně rozhodčí posoudil střet Youssoufa s Kaníkem jako nedovolený a nařídil pokutový kop ve prospěch Sparty. K jeho zahrání se postavil sám faulovaný a překonal Czehowského přízemní ranou k tyči. Ve 33. minutě hlavičkoval v dobré pozici nad dukelskou bránu Čajkovský po centru z kopačky Traoreho. Za další 2 minuty se letenští ujali dvoubrankového vedení. Střelu Traoreho ještě dokázal domácí brankář vyrazit, na dorážku Čajkovského již však byl krátký. Na opačné straně chyběl malý kousek, aby Laukova rána zapadla přesně k tyči hostující brány.

Po změně stran to byl opět Lauko, kdo nebezpečně pálil. Tentokrát těsně nad břevno. V 68. minutě předvedl dukelský Luong povedenou individuální akci, při které prokličkoval až ke střele, ale míč zamířil opět pouze nad. Před domácí bránou bylo také rušno. Během rychlé akce Sparty posunul míč Čapek ke Čmelíkovi, který jej poslal proti noze Matouškovi, ten ale tváří v tvář Czehowskému nedal. Další Matouškova šance se datovala do 78. minuty, kdy sice překonal domácího gólmana, toho však zastoupila tyč. Czehowsky se vytáhl i proti střele Čapka z 83. minuty. A když si oba protagonisté zopakovali tentýž souboj se stejným výsledkem akorát v 89. minutě, skončilo utkání vítězstvím Sparty 2:0.