clanek-1

01.10.2017,

FK Dukla Praha

2:4

(2:1)

10. kolo, Juniorská liga 2017/18

FK Příbram

Sestava domácí: Czehowsky – Barták, Bezpalec, Kozel (81. Vyleta), Luong - Brejcha, Lauko, Dancák - Brandner, Vlček (75. Lohojda), Brabenec.

Sestava hosté: Kočí (79. Melichar) – Průcha, Hron (79. Mezera), Vávra, Tarczal, Ric, Černý (68. Lukavský), Laňka, Antwi (46. Mitrović), Šíma, Januška

  • Branky: 27. Brabenec, 38. Brejcha – 32. Januška, 63. Mitrović, 70. Hron, 74. Hron.
    ŽK: 42. Brejcha, 76. Barták – 53. Šíma, 56. Laňka.
    Rozhodčí: Franěk – Kožár, Pečenka
  • Diváci: 100

Do utkání lépe vstoupili domácí, když hned ve 3. minutě nastřelili tyč příbramské brány. Zanedlouho byla poprvé nebezpečná i Příbram. Hostující Januška prokličkoval přes dva obránce až před Czehowského, který učinil jeho slalomu přítrž. Z prvního gólu v utkání se radovali hráči Dukly ve 27. minutě. Po ubráněném rohovém kopu utekl hostující obraně VOJTĚCH BRANENEC a po kličce brankáři uklidil míč do prázdné brány. Hosté ale dokázali zareagovat velmi rychle. Pět minut po inkasovaném gólu skončil polovysoký centr Jiřího Janušky až za Czehowského zády, poté co si našel cestu skrz houštinu těl. Do poločasové přestávky si však vzali domácí své vedení zpět. Rychlý kombinační útok Pražanů po pravé straně zakončil tvrdou ranou po zemi ONDŘEJ BREJCHA.

V druhé půli mohl zvýšit náskok jeden z útočících hráčů Dukly, ale jeho nečistě trefenou střelu z voleje lapil do napřažených rukavic brankář Kočí. Poté nastala pro domácí hráče jedenáctiminutovka hrůzy, během které třikrát inkasovali. Nejprve si v 63. minutě na levé straně míč několikrát vyměnili Vávra s Laňkou a z čehož vznikl přesný centr, který využil neméně přesnou hlavičkou k tyči střídající Lazar Mitrovič a bylo srovnáno. O pár minut později zakončil rychlý protiútok střelou mezi brankářovy nohy Vojtěch Hron a strhl vedení na stranu Středočechů. Tentýž hráč také zabil poslední hřebík do rakve domácích v 74. minutě, když pláchl dukelské obraně a definitivně tak pojistil 3 body proto tým Příbrami.

Hodnocení trenéra:

Michal Kolomazník: "Do té doby, než soupeř stav utkání vyrovnal, jsme byli lepším týmem a měli více brankových příležitostí. Ovšem právě s vyrovnávací brankou opět přecházíme do křeče a zbytečných ztrát, po kterých v krátkém sledu dokáže soupeř utkání otočit ve svůj prospěch. Momentálně je naše psychika na bodě nula a snad nám repre pauza pomůže k lepším zítřkům."