FC Viktoria Plzeň

4:1

(2:1)

9. kolo, Juniorská liga 2017/18

Sestava domácí: Sváček – Hubník (46. R. Novák), Vacovský, Kadar (K), Řezníček, Vais, Ryška, Kovařík (61. Sedláček), Suchý (83. Kulhánek), Pavlík, Arzberger (76. Mudra).

Sestava hosté: Czehowsky – Douděra, Bezpalec, Barták, Luong (K) - Brejcha, Dancák (85. Greš), Kozel - Brandner (85. Král), Duranović, Vlček (66. Brabenec).

• Branky: 28. Vais, 40. Bezpalec (vla.), 49. Řezníček, 75. Řezníček – 17. Duranović.
    ŽK: 56. Pavlík
    Rozhodčí: M. Matějček – Z. Koval, M. Vlček

První rozruch před domácí brankou nastal po osmi minutách hry. Chyby Řezníčka využil hostující Brandner a unikl do rychlého protiútoku, na jehož konci mu ve střele skluzem zabránil jeden z obránců. Na druhé straně měl Řezníček na noze první gól zápasu. Gólmana Czehowského obešel a z ostrého úhlu se ještě pokoušel vrátit do lepší pozice, ale dukelský brankář mu ve skórování nakonec zabránil. Svižný začátek zápasu pokračoval šancí Djuranoviče, po které zazvonila tyč domácí branky. Černohorský útočník se ale brzy dočkal. V 17. minutě se prosadil parádní střelou z přímého kopu a poslal Duklu do vedení. To však Pražanům nevydrželo příliš dlouho. Střelou z hranice šestnáctky na bližší tyč se prosadil Jonáš Vais. Otočit vývoj skóre se viktoriánům podařilo ve 40. minutě. Hlavičku Romana Hubníka se snažil marně z brankové čáry odvrátit Michal Bezpalec. Do kabin se ale mohlo jít za nerozhodnéhoo stavu. Tečovaný Brejchův pokus vyrazil s vypětím všech sil gólman Sváček.

Po změně stran se Viktoria dočkala třetího gólu. Domácí se prokombinovali po levé straně, přes Vaise dostali míč až k nohám Jakuba Řezníčka, který si poradil a balon bez potíží uklidil na zadní tyč. Zdramatizovat závěr utkání mohl v 68. minutě Daniel Kozel, poté co obdržel dobrou přihrávku, ale zradil ho první dotek s míčem a následné zakončení na dlouhou nohu lapil Sváček. Definitivní podobu výsledku dal opět Jakub Řezníček, který dostal balon do nohy na pravé straně, uvolnil se přes obránce a tvrdě vypálil. Czehowsky si na jeho ránu sáhl, ale gólu zabránit nedokázal. Na prohře 1:4 už nic nezměnila ani šance Patrika Brandnera, který po centru na zadní tyč překonal plzeňského brankáře, za toho však zastoupil jeden z obránců a nenechal míč, aby přešel brankovou čáru.

Michal Kolomazník: "V první půli se střídaly zajímavé momenty na obou stranách, přesto šli Plzeňští do šaten s jednogólovým náskokem. Zkraje druhé půle jsme inkasovali potřetí a přestože jsme měli více míč v držení my, kýženou branku nám to nepřineslo a soupeř po ojedinělém brejku ještě jednou skóroval. Máme velké problémy s proměňováním šancí a zároveň se dopouštíme individuálních chyb, které dokážou soupeři využít."