FK Mladá Boleslav

4:1

(2:0)

7. kolo, Juniorská liga 2017/18

Sestava domácí: Jedlička – Komárek, Klíma, Kühnel (K), Novák (72. Machů), Vejr, Vukadinovič, Rudzan (49. Procházka), Zabilanský, Kopa, Babalj (46. Košek).

Sestava hosté: Hruška – Douděra, Šimek, Barták, Luong (K) - Brejcha (80. Greš), Lauko, Kozel - Vlček, Brabenec (80. Král), Duranovič (63. Lohoyda).

• Branky: 4. Babalj, 30. Komárek, 69. Vukadinovič, 89. Machů – 86. Vlček.
    ŽK: 34. Kühnel (MBL), 89. Machů (MBL) – 22. Luong (DUK), 85. Douděra.
    Rozhodčí: Orel – Novák, Koval

Do utkání sedmého kola Juniorské ligy vstoupili lépe domácí fotbalisté. Už po čtyřech minutách hry je poslal do vedení Eli Babalj. Zanedlouho mohla Dukla srovnat krok, ale mladoboleslavský gólman Jedlička převedl povedený zákrok. Hosté postupem času vyrovnali hru, dokázali se vymanit z počátečního tlaku domácích a byli nebezpeční především po křídlech. Avšak po půlhodině hry se prosadil boleslavský David Komárek a zajistil svému týmu dvoubrankový náskok. Před koncem poločasu nebyli Pražané daleko kontaktnímu gólu, když se jeden z hostujících hráčů opřel do odraženého míče, ale těsně minul Jedličkovu bránu.

Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči Dukly. Hned od úvodu se snažili aktivně kombinovat, ale obrana soupeře jejich nájezdům odolávala. Přečkala i šanci z 61. minuty, při které si na centrovaný míč naskočil jeden z útočících hráčů, ale jeho hlavička mířila kousek vedle pravé tyče brány Mladé Boleslavi. Místo snížení přišli domácí s třetím přesným zásahem, jehož autorem byl Miljan Vukadinovič. V 86. minutě se dukelští přeci jen gólově prosadili zásluhou ADAMA VLČKA. Ale hned o 3 minuty později učinil definitivní tečku za utkáním domácí Dominik Machů a stanovil tak konečné skóre 4:1.

Michal Kolomazník: "Nepovedený vstup do utkání, zbytečné ztráty po kterých jsme inkasovali, soubojovost, nepřesnost, celková rychlost hry a nevyužití našich příležitostí ke vstřelení branky - to vše rozhodlo ve prospěch soupeře. Ano, máme v utkáních pasáže, kdy je naše hra pohledná, ale výsledný efekt je bohužel nulový. Stále a dokola se musíme v trénincích na odstranění nedostatků zaměřit a věřit, že po delší době budeme již v následujícím kole úspěšní."