0:1

(0:1)

6. kolo, Juniorská liga 2017/18

FK Jablonec

Sestava domácí: Czehowsky – Douděra, Šimek, Barták, Luong (K) (79. Vyleta) - Kaník (41. Lohoyda), Kozel, R. Král - Lauko, Vlček, Brabenec (72. Greš).

Sestava hosté: Klement – Petržilka, Krištof, Pleštil, Schön (88. Vitkovič), Haitl, Dostál, Zezulka, Kučera, M. Kubista, Houser (K).

• Branky: 15. Krištof.
    ŽK: 83. Šimek – 19. Zezulka, 56. Krištof
    Rozhodčí: Severýn – Melichar, Myška
  • Diváci: 120

Deset minut po úvodním hvizdu se Luong na levé straně zbavil bránícího protihráče a poté chtěl zakončovat po zemi pravou nohou k levé tyči, následoval ovšem zákrok Klementa. V 15. minutě udeřili hosté. Houser se na pravé straně dokázal uvolnit a odcentrovat. Na jeho přihrávku si uvnitř šestnáctky naskočil Denis Krištof a hlavičkou k levé tyči překonal Czehowského. S odpovědí mohla přispěchat Dukla o chvíli později, ale jeden z útočících hráčů namířil svůj pokus pouze doprostřed brány, kde byl připravený jablonecký gólman. Opět se brankář Klement předvedl ve 30. minutě, když vyrazil střelu z hranice vápna.

Po změně stran pálil zpoza pokutového území hostující Houser, ale Czehowsky si se střelou poradil a vyrazil míč na roh. Ještě větší příležitost měl za minutu jeden z hráčů v zeleném, když po vybídnutí z levé strany přestřelil odkrytou domácí branku. Na druhé straně mířila rána jednoho z hráčů Dukly nad břevno. Když už balon zamířil v 59. minutě mezi tři tyče, zneškodnil jej brankář Klement. Jablonečtí na sebe upozornili šancí z nařízeného přímého kopu, který však poslal Houser pouze nad břevno domácí branky. Dukla se v závěru tlačila do zakončení a zahrávala hned několik rohových kopů. Jenže ani z jednoho nedokázali domácí fotbalisté nic vytěžit a tak podlehli Jablonci 0:1.

Michal Kolomazník: "První půle byla z obou stran opatrná a když se dostal soupeř do vedení, následně se stáhl do bloku a čekal na naše zaváhání. To přišlo na začátku půle druhé. Naštěstí jsme neinkasovali a od té chvíle jsme začali být aktivnější. Postupem času jsme si vytvořili pár brankových příležitostí, ale buď jsme nebyli dostatečně důrazní, nebo nás vychytal hostující gólman."