20.08.2017, 10:15

FK Dukla Praha

4. kolo, Juniorská liga 2017/18

Bohemians 1905

Sestava domácí: Czehowsky – Douděra, Šimek, Kaník, Luong (K) - Greš (72. Vyleta), Kozel, Dancák - Vlček, Brabenec (80. Král), Lauko (63. Lohoyda).

Sestava hosté: Budinský – Brak, Václavík, Hubínek, Vaníček (80. Nátr), Káš (K), Vacík, Kocourek, Begič (42. Buneš), Dias (89. Růžička), Vrána.

• Branky: 3. Douděra, 25. Vlček, 83. Vlček – 21. Dias, 34. Dias
    ŽK: 32. Greš, 38. Šimek, 40. Brabenec – 40. Václavík, 57. Brak, 77. Káš, 78. Melíšek
    ČK: 87. Káš, 90+3. Brak
    Rozhodčí: Černý – Ratajová, Vlček
  • Diváci: 80

Neuběhly ani tři minuty od doby, kdy rozhodčí poprvé foukl do píšťalky a fotbalisté Dukly se už radovali. Hostující gólman Budínský nejprve zneškodnil zakončení jednoho z útočících hráčů po rychlém brejku. Poté se však míč ze souboje dostal až na hranici šestnáctky k DAVIDU DOUDĚROVI, který na nic nečekal a napálil jej přesně k levé tyči brány. V 18. minutě nebyli Klokani daleko od vyrovnání. Hostující hráč se prodral až před Czehowského, ale protože byl z obou stran tísněn soupeři, tak neměl dostatek času na zamíření a brankář Dukly střelu vyrazil. Za další 3 minuty už míč skončil za Czehowského zády. Před hranicí vápna měl spoustu prostoru LUCAS DIAS, který přízemní ranou k pravé tyči brány srovnal. Na druhé straně hřiště musel Budínský předvést důležitý zákrok proti střele ze 20 metrů. Domácí si své vedení vzali zpět ve 25. minutě. Po přenesení hry na pravou stranu si na přihrávku do prostoru malého vápna naběhl ADAM VLČEK a z blízka překonal brankáře Bohemians. Za dalších několik minut měli Dukelští blízko ke třetí brance. Nebezpečná střela po rohovém kopu prolétla přibližně půl metru od vzdálenější tyče Budínského brány. Před odchodem do kabin se skóre měnilo ještě jednou. Druhý přesný zásah v utkání zaznamenal Lucas Dias, který po přihrávce z levé strany uklidil míč do sítě.

Co se šancí týče, neprobíhal druhý poločas tak dramaticky, jako ten první. V 67. minutě nenadělala přízemní střela Budínskému příliš práce. V 83. minutě se svěřenci Michala Kolomazníka dočkali zaslouženého gólového úspěchu. Douděra vyslal zprava přízemní centr do pokutového území, který si na zadní tyči našel nabíhající ADAM VLČEK a špičkou kopačky nasměroval míč za brankovou čáru. O chvíli později viděl druhou žlutou kartu hostující Káš a oslabil tak svůj tým před koncem zápasu. Ve druhé minutě nastavení zahrávali hráči v zelenobílém rohový kop, na který do šestnáctky dorazil i gólman Budínský. Hlavička jednoho z útočících hráčů však letěla vysoko nad břevno. Ve 3. nastavené minutě viděl ještě podruhé žlutý kartonek hráč Bohemians Brak. Krátce poté rozhodčí ukončil zápas, ve kterém Dukla vybojovala cenné vítězství.

Hodnocení trenéra:

Michal Kolomazník: "Vstup do utkání se nám povedl a skóre po první brance jsme mohli ještě navýšit,‎ ale šance jsme nevyužili a dovolili soupeři srovnat krok. To stejné se opakovalo ještě jednou do poločasu. Druhá půle už nebyla tak aktivní, jako ta první a čekalo se, kdo využije nabídnutou možnost. Ta přišla pár minut před koncem a byli jsme to my, kdo utkání rozhodl ve svůj prospěch."