AC Sparta Praha

3:2

(1:1)

3. kolo, Juniorská liga 2017/18

Sestava domácí: Bačkovský – Pavlík (88. Tašič), Hovorka (64. Sváta), Boula, Čmelík, D. Mareček, Traore (77. Novotný), Balvín (46. Špaček), Juliš, Matoušek (K) (82. Urban), Dao.

Sestava hosté: Czehowsky – Douděra, Šimek, Kaník, Preisler - Dancák, Luong (K), Kozel - Brandner (82. Lohoyda), Brabenec (72. Greš), Vlček.

• Branky: 43. Juliš, 59. Dao, 65. Matoušek – 11. Preisler, 70. Brandner
    ŽK: 45. Matoušek, 68. Dao – 5. Šimek, 17. Kozel
    Rozhodčí: Klíma – Kubec, Melichar
  • Diváci: 150

Sto padesát diváků na pražském Strahově se prvního gólu dočkalo v 11. minutě utkání. Hostující DOMINIK PREISLER zahrával přímý kop přibližně z 20 metrové vzdálenosti a levou nohou zakroutil míč parádně k levé tyči Bačkovského brány. Domácí gólman se po střele natahoval marně. Po půlhodině mohla domácí Sparta vyrovnat. Julišovu střelu z ostrého úhlu duchapřítomně vykopával jeden z dobíhajících obránců z brankové čáry. O minutu později na zadní tyči těsně na míč nedosáhl dobíhající Dao. Ve 43. minutě se podařilo domácímu mužstvu vyrovnat. Gólmana Czehowského překonal po individuální akci přízemní střelou Lukáš Juliš. Do kabin se tak šlo s nerozhodným výsledkem.

Po změně stran si mohla Dukla vzít své vedení zpět. Po rychlém brejku střílel jeden z hostujících hráčů razantně z pravé strany k bližší tyči, avšak balon se do prostoru brány nevešel. Místo toho se ujali vedení sparťané. Julišova přihrávka z levé strany našla Youssoufa Daa a ten neměl příliš práce s uklizením míče do sítě. V 65. minutě přidali hráči v rudém třetí přesný zásah. Špatné rozehrávky dokázal využít Juliš, který posunul míč na Martina Matouška, jenž poslal míč přesně k pravé tyči. Dukla se vrátila na jednobrankový distanc dvacet minut před koncem. Po nepřehledné situaci uvnitř domácí šestnáctky se k zakončení dostal PATRIK BRANDNER, který nasměroval do brány svojí patou a procedil jej až za brankovou čáru. Ve zbytku utkání si už však fotbalisté ve žlutých dresech žádnou výraznější šanci nevytvořili. Po vyrovnaném boji tak odjížděli ze Strahova do Dejvic s jednobrankovou porážkou.

Michal Kolomazník: "Utkání v podstatě rozhodly dvě branky, které jsme obdrželi v krátkém sledu, resp. naše fatální chyba v založení na 3:1. Na druhou stranu je třeba ocenit charakter týmu, který tato hrubka nepoložila a po zbytek utkání se snažil výsledek zvrátit."