clanek-1

06.08.2017, 10:15
Zbuzany

FK Dukla Praha

1:2

(1:2)

2. kolo, Juniorská liga 2017/18

FK Teplice

Sestava domácí: Šťovíček – Douděra, Šimek, Kaník (87. Greš), Luong (K) - Král (66. Lohoyda), Dancák, Kozel, - Vlček, Brabenec, Kovaľ (56. Vyleta).

Sestava hosté: Němeček – Zárybnický, Richter (K), Svoboda, Hasil, Berešík (63. Vitek), Dressler (87. Kodad), Gebert (68. Šimeček), Novotný (79. Hruštinec), Šup, Hajleta (74. Švejda).

  • Branky: 19. Kozel – 12. Šup, 42. Hajleta
    ŽK: 30. Daník, 62. Šimek, 90+3. Lohoyda – 43. Berešík, 51. Gebert, 90+2. Vitek
    Rozhodčí: Hrubeš – Poživil, Fišer

Ve 12. minutě šli do vedení Tepličtí. Po rohovém kopu propadl míč až k DOMINIKU ŠUPOVI, který ho napálil na bránu a prostřelil gólmana Šťovíčka. Dukla zareagovala v 19. minutě a stálo to opravu za to. DANIEL KOZEL si na hranici vápna naběhl na přihrávku proti noze, kterou pak poslal nádhernou technickou střelou do šibenice. Brankář Němeček mohl pouze přihlížet a fandit. O chvíli později byli domácí blízko vedení, ale teplický gólman parádním zákrokem zachránil svůj tým proti střele zpoza šestnáctky. Práci měl i dukelský Šťovíček, když po rohovém kopu hostí likvidoval střelu Šupa. Do kabin šli spokojenější Severočeši. Tři minuty před pauzou rozehráli standardku nacvičeným signálem, na jehož konci byl úspěšný střelec NERMIN HALJETA.

Po několika minutách druhého poločasu zachraňoval na poslední chvíli jeden z teplických obránců situaci před už téměř zakončujícím Douděrou. Po hodině hry mířil Dancák nad teplickou bránu. Hosté si premiérovou šanci druhé půle schovali do 69. minuty, kdy však pokusu zakončujícího Novotného scházela razance. Na druhé straně zkoušel štěstí Luong, ale míč ukryl v náručí brankář Němeček. V nastaveném čase se Teplice dostaly do velkých šancí po rychlých brejcích. Pokaždé je však bravurně vychytal Šťovíček. 

Hodnocení trenéra:

Michal Kolomazník: "Utkání rozhodly dva signály ze standardních situací, které jsme nedokázali eliminovat. Chyběla nám po celé utkání agresivita v osobních soubojích a v druhé půlce nápad, přesnost, myšlenka na překonání bloku soupeře a vytvoření si brankové příležitosti."