07.10.2017, 10:30
UMT Juliska
FK Dukla Praha

0:9
(0:6)

8. kolo, 1.liga žen 2017/18
SK Slavia Praha
Sestava domácí: Dolejšová – Adámková, Hajnová (88. Novotná), Bažoutová, Rzycká – Hrobská (62. Houbová), Dvorská, Soukupová, Kozlíková (89. Havlasová), Soukupová, Šturmová (85. Fojtíková) – Pakostová
Sestava hosté: Malíková, Sedláčková, Cahynová (46. Budošová), Pincová (46. Skálová), Necidová, Pěničková, Szewieczková (46. Veselá), Dědinová, Divišová (46. Jarchovská), Bartovičová, Svitková (46. Kožárová)
-
Branky: 5., 44. Szewieczková, 15., 23. Necidová, 20. Adámková vlastní, 41., 53. Pěničková, 49. Jarchovská, 74. Veselá
Rozhodčí: Hessová, Pachtová, Lhotková - Diváci: 80
Autor:
-
Klikni pro zkopírování Odkaz zkopírován
Dukla nastoupila do utkání ve značně pozměněné sestavě. Ze zdravotních důvodů nemohla do zápasu nastoupit šestice Beránková, Beštová, Kantarská, Košíková, Rychtarová a Zemjánková. Slavia pak nasadila oproti očekávání takřka nejsilnější možnou sestavu. Úvod přinesl nedorozumění v obranných řadách domácích, které vyústilo v první gól Szewieczkové. Ve 14. minutě vedly sešívané fotbalistky už o dvě branky, když se zblízka prosadila Necidová. Nepovedený odkop Adámkové o chvilku později zastavila až branková síť za Dolejšovou a Slavia vedla 3:0. Do konce poločasu se podruhé trefily Necidová se Szewieczkovou a kapitánka Pěničková a stav byl 0:6.
Do druhého dějství Slavia využila všech střídání a poslala do hry pět nových fotbalistek. A jedna z nich, Jarchovská, se ihned zblízka prosadila. V 53. minutě zakroutila Pěničková volný přímý kop do rohu branky Dolejšové a Dukla prohrávala 0:8. Čtvrt hodiny před koncem se směrem dopředu osmělila také Dukla, ale Soukupová mířila nad branku a Pakostová v největší šanci domácích prostřelit Malíkovou bohužel nedokázala. Gólovou tečku za zápasem napsala Veselá, která z hranice penalty nedala Dolejšové šanci a upravila na konečných 0:9.