AC Sparta Praha

10:0

(4:0)

7. kolo, 1.liga žen 2017/18

Sestava domácí: Pižlová - Vyštejnová, Odehnalová (58. Kavalová), Raben, Strom (46. Kladrubská) - Halinen, Bertholdová (46. Stárová), I. Martínková, Nepokojová - Stašková (64. Bužková), Mocová (46. Kolander)

Sestava hosté: Dolejšová - Adámková (67. Pakostová), Hajnová (72. Novotná), Bažoutová, Rzycká - Hrobská (66. Houbová), Dvorská, Kozlíková (84. Havlasová), Beránková, A. Šturmová (81. Fojtíková) – Soukupová

• Branky: 29., 64. Stašková, 39., 56. I. Martínková, 50., 79. Kolander, 19. Mocová, 44. Bertholdová, 54. Nepokojová, 90. Halinen
    ŽK: Hajnová (Dukla)
    Rozhodčí: Navrátilová, Kánská, Dibelková
  • Diváci: 72

Domácí fotbalistky byly v utkání jasným favoritem a zápas začaly dle očekávání velmi aktivně. Už ve třetí minutě se z branky radovala Stašková, která však pro ofsajd nebyla uznána. V 11. minutě dostala Sparta možnost zahrání pokutového kopu po nešťastné ruce Hajnové. Dolejšová ale dobře trefila stranu a Bertholdovou vychytala. Dukla tak mohla jít do překvapivého vedení. Hrobská se dostala do samostatného úniku, ale lobem překonala nejen brankářku Pižlovou, ale bohužel i branku. Poté už úřadovala pouze Sparta. Ještě do poločasu se prosadily Mocová, Stašková, Martínková a Bertholdová.

Sparta do druhé půle prostřídala, v aktivitě směrem dopředu ale nepolevila. Už ve 49. minutě se poprvé gólově ukázala nově příchozí Kolander, o pět minut později byl díky brankám Nepokojové a Martínkové stav už 7:0 pro letenské. Do konce zápasu Sparta vstřelila ještě tři branky a vyprovodila Duklu celkovým skóre 10:0.