V prvním poločase padly dvě branky. Jako první šli do vedení domácí brankou Wallenborna. Za Pražany dvě minuty poté skóroval Bidje Manzia. Ve druhém poločase mohla Dukla přidat ne jednu branku. V samotném závěru se ale radoval soupeř, který proměnil poslední rohový kop utkání.
Utkání s Hallescher FC přineslo první prohru
09.07.2016, 14:00
Stadion der Freundschaft, Grimma, Německo
Hallescher FC
2:1
(1:1)

Přípravná utkání 2016/17
FK Dukla Praha
Sestava domácí:
Sestava hosté: Rada - Miloševič (46. Juroška), Šimůnek, Smejkal (65. Štetina), Preisler (85. Bezpalec) - Považanec (46. Borek), Hanousek (65. Kovaľ), Čajič (85. Vopat) - Néstor (65. Vlček), Beauguel, Manzia (46. Tetour Dan.).
-
Branky: 29. Wallenborn, 90. Gjasula - 31. Manzia.
ŽK: Šimůnek.
Rozhodčí: Alexander Sater.
Autor:
Redakce
-
Klikni pro zkopírování Odkaz zkopírován
V úvodu utkání držel míč více soupeř. Rada rychlým pádem pod nohy zlikvidoval šanci Pfeffera. Následovala povedená akce Dukly. Manzia utekl po levé straně a přihrávkou pod sebe našel v šestnáctce Néstora. Přízemní střela skončila vedle pravé tyče.
Ve 29. minutě se radoval z branky soupeř. První střelu zlikvidoval Rada, ale míč se odrazil před Wallenborna, který doklepl míč do branky. Dvě minuty na to srovnal na 1:1 BIDJE MANZIA, kterému přihrál míč na hlavu Néstor.
Druhý poločas začal podobně, Rada v 56. minutě vyrazil střelu Pfeffera a poté Néstor vyslal střelu, která mířila nad branku.
V 63. minutě prošel Čajič sám do šestnáctky. Přízemní střela skončila vyražením domácího gólmana na rohový kop.
Střela Borka o deset minut později mířila nad břevno.
V 79. minutě byla Dukla opět blízko vedení. Juroška utekl po pravé straně, jeho centr parádně trefil hlavou Čajič. Domácí gólman však stačil zareagovat a míč vytěsnil nad břevno.
Mimo branku skončila i střela Preislera, která mířila k levé tyči.
V samotném závěru utkání zahrával Hallescher jeden ze svých rohových kopů. Míč dobře trefil kapitán Gjasula. Utkání skončilo první prohrou 1:2.