odl.

(1:0)

19. kolo, Synot liga 2015/16

AC Sparta Praha

Sestava domácí: F. Rada – Jurendič, Štetina, Gorkšs, Vrzal – Považanec, Marek Hanousek (K), Daniel Tetour (85. Smejkal) – Manzia (69. Čajič), Mareš (79. Beauguel), Néstor.

Sestava hosté: Bičík – Brabec, Kováč (70. Jiráček), Nhamoinesu – Dočkal, Vácha (62. Fatai), Frýdek, Mareček, Krejčí – Lafata (K), Juliš.

• Branky: 34. Daniel Tetour – 88. Juliš, 90+5. Dočkal (PK).
    ŽK: 76. Vrzal – 90. Lafata, 90+1. Dočkal.
    ČK: 90+2. F. Rada.
    Rozhodčí: Kocourek – Peřina, Pochylý – Hock.
  • Diváci: 5762
Dukla předvedla velmi dobrý výkon. V prvním poločase šla díky brance Daniela Tetoura do vedení. Ve druhé půli spálila několik šancí. Spartě se povedlo srovnat v 88. minutě a v nastaveném čase po velmi "podivně" nařízené penaltě proměnil pokutový kop Bořek Dočkal.

Po 13 minutách hry se po centru Mareše z levé strany opřel do balónu Néstor a jeho tvrdou střelu zablokovala hostující obrana. V 17. minutě si Rada bez problému poradil se slabou střelou Juliše. Na druhé straně mířil ke vzdálenější tyči Bičíkovy brány Néstor, ale sparťanského gólmana nepřekvapil. Dukla se ujala vedení ve 34. minutě. Přesná Marešova přihrávka našla v pokutovém území DANIELA TETOURA, který se dokázal odpoutat od svého strážce v podobě Marečka a překonal brankáře Bičíka.

V 53. minutě se pokutovým územím nebezpečně probíjel Považanec , jeho následná přihrávka byla sražená sparťanskou obranou. Ve stejné minutě se po rohovém kopu pokoušel o akrobatické zakončení Vrzal, ale Bičík s tímto zakončením neměl velké problémy. O dvě minuty později zastavil Lafatovu zajímavou šanci odmávaný ofsajd. Zápas získával na obrátkách. Manzia zkoušel zakroutit svoji technickou střelu na vzdálenější tyč. K úspěšnému provedení chybělo půl metru. 5762 diváků vidělo v 65. minutě obrovskou příležitost Manzii. Konžský útočním před sebou měl odkrytou bránu, ale zakončení nezvládl a vysoko přestřelil. 69. minuta přinesla kuriózní moment. Bičíkovi projela pod nohou přihrávka od Ladislava Krejčího a hostující brankář měl co dělat, aby zabránil obrovskému kiksu. Domácí Duklu mohl poslat do dvoubrankového vedení Čajič. Postupoval osamocený na sparťanského gólmana, který se proti jeho střele vytáhl skvělým zákrokem. Sparta měla blízko ke srovnání v 80. minutě, kdy Krejčí nastřelil břevno Radovy brány. Fanouškům Dukly zatrnulo, když dorážka Dočkala skončila v domácí síti, ale radost hostů přerušil zvednutý praporek pomezního. V 88. minutě srovnal střelou zpoza vápna Lukáš Juliš. Ve druhé minutě nastavení rozhodčí odpískal přinejmenším velmi přísnou penaltu ve prospěch Sparty po údajném Radově faulu na hostujícího kapitána Lafatu. Z této situace resultovala červená karta pro domácího gólmana. Jelikož již měla Dukla vyčerpána všechna tři střídaní, musel se do branky postavit Ondřej Vzal. Přesto, že dokázal vystihnout směr střely Bořka Dočkala, na míč nedosáhl a Sparta tak zvítězila 1:2.

Zdeněk Ščasný: „Z dnešního zápasu převažuje naprostá radost z vítězství, protože jsme o něj dřeli až do konce. Ani si nemyslím, že bychom po většinu utkání byli horším týmem, i když jsme věděli, že nás dnes čeká mimořádně motivované mužstvo. My jsme samozřejmě byli hodně unavení, bylo to vidět z každého pohybu. Nicméně ve druhé půlce jsme si dokázali vypracovat šance - Lafata dvě hlavičky a břevno, i když Dukla samozřejmě měla šance taky. Ale obrovská vůle hráčů a touha po tom ten zápas zvrátit si myslím že rozhodly, takže převažuje samozřejmě radost z vítězství.“

Luboš Kozel: „Ztratili jsme utkání, které jsme měli velmi dobře rozehrané. Výkon byl 70-75. minut velmi dobrý a Spartu jsme do vyloženější šance nepustili. Chyběla tomu pojistka, byly tam dvě situace, kdy šli sami proti Bičíkovi Manzia a Čajič. Kdybychom dali gól, asi bychom to do vítězného konce dohráli, ale i tak si myslím, že jsme utkání do vítězného konce nebo aspoň remízového stavu dohrát mohli. V závěru Sparta přidala, my to chtěli uhrát silou vůle a nakonec jsme to neuhlídali a Sparta vyrovnala. Závěr komentovat ani nechci, ať si udělá obrázek každý sám.“