1.FC Slovácko

8:0

(8:0)

14. kolo, 1.liga žen 2015/16

Sestava domácí: Bednaříková – Strnadelová (46. Chlumová), Sedláčková, Kubicová (61. Marada), Janíková, Fabová (61. Strožová), Lyun Skogerboe, Dubcová M., Paz Jaquelyn, Dubcová K. (61. Sedlačíková), Lysáková (46. Smetková)

Sestava hosté: Nedvědová – Beštová J., Bažoutová, Hajnová, Rzycká – Beránková, Beštová B. – Králíčková (85. Rychtarová), Kozlíková, Šturmová (83. Dolejšová) - Plzáková

• Branky: 3., 29. Dubcová M., 10., 45. Fabová, 25. Dubcová K., 36. Kubicová, 38. Lyun Skogerboe, 41. Janíková
    Rozhodčí: Zaplatilová – Soukupová, Barašová
  • Diváci: 40

Konec základní části nezastihl tým Dukly v optimální kondici. Výjimkou bohužel nebylo ani utkání na hřišti aktuálně třetího týmu ženské fotbalové ligy, Slovácka. Kádr hostí přijel bojovat o výsledek oslaben mnoha zraněními, a když připočteme i nespornou kvalitu domácího celku, nebylo divu, že od počátku utkání udávaly tón zápasu hráčky Slovácka. Už v desáté minutě vedly domácí fotbalistky 2:0 po brankách Michaely Dubcové a Fabové. Hra se poté na chvilku uklidnila, a když okolo dvacáté minuty vychytala brankářka Dukly Nedvědová snad čtyři stoprocentní šance v rozmezí minuty, zdálo se, že by mohla nakopnout svůj tým k obratu. Opak byl pravdou. Slovácko nadále naprosto dominovalo, do poločasu skórovalo ještě šestkrát a vyprovodilo do kabin své soupeřky z Prahy ostudným skóre 8:0.

Po změně stran domácí fotbalistky polevily v aktivitě, prostřídaly, a vzhledem k bojovnějšímu výkonu Dukly se prosazovaly obtížněji. Sice nadále ovládaly hru, ale zdaleka si nevytvářely tolik šancí, jako v prvním poločase. V závěru utkání se osmělily i hráčky z Prahy, ale střelu Beránkové v klidu chytila reprezentační brankářka Bednaříková. A protože Slovácko už v druhém poločase žádný další gól nepřidalo, stav utkání zůstal stejný jako v poločase, tedy 8:0.