Drama se šťastným koncem! Dukla otočila zápas

17.11.2009, 13:30

FK Dukla Praha

16. kolo, 2. liga 2009/10

FK Ústí nad Labem

Sestava domácí: Rada – Mikula, O. Kučera, Vorel, Mičic – Malý, Gedeon, Hanousek (63. Berger), Šiml – Kulvajt (68. Svatonský), Vrána (77. Chigou). Trenér: Günter Bittengel.

Sestava hosté: Novák - Hyčka, Džuban, Valenta, Dvořák – Franc (72. Volek), Šmrha, Martykán, Benčík - Veverka (79. Jindráček), Karlík. Trenér: Svatopluk Habanec.

• Branky: 66. Vorel, 74. Šiml, 90 Svatonský – 37. a 55. Veverka Rozhodčí: Adámková – Pelikán, Marek. ŽK: Malý – Valenta, Karlík, Veverka.
  • Diváci: 893
Nevídané drama zhlédla téměř tisícovka diváků na Julisce. Dukla prohrávala proti vedoucímu týmu tabulky z Ústí nad Labem již 0:2, ale nesmírnou bojovností, nasazením a kvalitním výkonem dokázala výsledek obrátit a zvítězit 3:2 gólem v nastaveném čase!!! Je to teprve druhá prohra Severočechů v souteži. V závěru podzimu si tak svěřenci trenéra Bittengla přeci jen trochu vylepšili reputaci.

1.POLOČAS

Dukla začala proti lídrovi soutěže před nejlepší návštěvou podzimu nebojácně. Svoji aktivitu mohla umocnit vedoucí brankou, ale Kulvajt svůj sólový únik nezvládl a brankář Novák jeho střelecký pokus zlikvidoval. Severočeši pak začali ukazovat, proč vedou tabulku a těsně před poločasem se ujali vedení, když se Veverka dobře orientoval před Radovou brankou.

3. min. Hostující Hyčka poslal z půlky krátkou malou domů, ale Vrána míč nestihl zachytit.
14. První střelecký pokus Ústí. Šmrhova střela letěla nad.
18. Hanousek vysunul ideálně Kulvajta, který běžel sám na brankáře, ale ten jeho střelu nohama vyrazil.
20. Mikula se pěkně uvolnil u postranní čáry, ale jeho centr kryl Novák.
22. Přetažený roh hostí se dostal k volnému Veverkovi, ale ten z úhlu střílel vedle.
23. Vorel se nedohodl s Radou, ale nebezpečí pro domácí z toho nebylo.
25. Šiml vysunul Vránu, ale Hyčka na poslední chvíli zachránil.
28. Trestný kop Mikuly končí v náručí Nováka.
32. Malého nebezpečný centr odvrátila obrana hostí na roh.
37. Ústí vede 0:1. Benčíkův přízemní centr odvrací Rada jen k Francovi, který našel Veverku a ten uklidil míč do sítě.
39. Agilní Benčík unikl po lajně, centrem našel volného Škrhu, ale ten nemíří přesně.
41. Mičic se hezky uvolnil, ale následný centr chytá Novák v pohodě.

2.POLOČAS

Ústí zahájilo druhou pětačtyřicetiminutovku náporem a po deseti minutách již vedlo 0:2, když se nádherně trefil do šibenice znovu Veverka. V té chvíli se zdálo o osudu zápasu rozhodnuto. Vorel však šťastným gólem snížil, a protože Veverka nedal tisíciprocentní příležitost přišel dvojnásobný trest. Nejdříve Šiml vyrovnal a v nastaveném čase pečetil vítězství Svatonský. Pro všechny tři střelce Dukly to byly prémiové góly na podzim.

51. Martykánovu ránu ze 35m Rada chytá.
52. Benčíkův technický pokus ze 22m končí nad levou šibenicí.
55. Ústí vede 0:2. Benčíkův dlouhý centr nachází Veverku, a ten z voleje trefuje pravou šibenici Radovy branky.
62. Vrána se prosazuje na malém vápně, ale je ve velkém úhlu a místo nahrávky střílí zbrkle vedle.
66. Dukla snižuje na 1:2. Centr Mičice slabě tečuje Vorel a míč končí k překvapení všech v síti.
70. Rada chybuje, k míči se dostává zcela osamocený Veverka, ale ten je z šance tak překvapený, že neuvěřitelně překopává téměř prázdnou branku…
74. Dukla vyrovnává na 2:2.Na roh Bergra si naskakuje Šiml a hlavou překonává Nováka.
81. Nebezpečný Benčík se uvolňuje v trestném území Dukly, ale chybí finální nahrávka.
85. Svatonský se prosazuje ke střele, ale jeho křížná rána o centimetry míjí tyč.
90. Na centr z levé strany nabíhá Šiml a hlavou přestřeluje.
90. Mikula proniká podél lajny, ale jeho centr je příliš dlouhý.
90. Dukla vede 3:2. Malého centr za obranu nachází Svatonského, který rutinérsky přehazuje brankáře Nováka.