Přestřelka v Jihlavě, ze které vzešla vítězně Dukla

FC Vysočina Jihlava

15. kolo, 2. liga 2009/10

FK Dukla Praha

Sestava domácí: Winter - Tlustý, Penc, Kadlec, Caha (61. Gába) – Vydra (62. Veselý), Karlík, Gruber (88. Korčián), Krutý - Tecl, Mešanovič. Trenér: Luboš Urban

Sestava hosté: Rada – Hašek, O. Kučera, Vorel, Mičic (78. Macháček) – Malý, Gedeon, Hanousek – Chigou 71. Svatonský), Vrána, Kulvajt (90. Berger). Trenér: Günter Bittengel.

• Branky: 26. Krutý, 41. Mešanovič, 72. Karlík – 34. a 67. Vrána, 21. Chigou, 74. Kulvajt. Rozhodčí: Matějek – Jiřík, Szarowski ŽK: Penc, Caha – Vorel, Gedeon, Kučera, Vrána, Kulvajt.
  • Diváci: 1150
Fantastický úspěch se podařil Dukle, která dokázala zvítězit na půdě nejproduktivnějšího týmu druhé ligy, Vysočiny Jihlava 4:3!!! "Hokejový" výsledek se zrodil po velmi dobré hře obou týmů, kdy mužstvo z Julisky pokaždé vedlo, ale domácí dokázali téměř vzápětí vyrovnat. Na rozhodující branku Tomáše Kulvajta však jihlavští fotbalisté již nedokázali odpovědět.

1.POLOČAS

Dukla nastoupila překvapivě hned se třemi útočníky v sestavě, zatímco Mikulu, který nemohl hrát kvůli trestu za čtyři žluté karty na pravé straně obrany zastoupil Hašek. Dukla začala velice aktivně, a výsledkem byly dvě branky. Jihlava však dokázala vždy jednobrankový náskok hostů velice brzy zlikvidovat. Diváci však vidí atraktivní fotbal. 2. min. Hanousek zkouší pozornost gólmana Wintra. Tem jeho pokus ze 22m chytá.

6. Jihlavský Tecl na druhé straně testuje pozornost Rady.
6. Domácí Mešanovič střelou ve velkém vápně Dukly trefuje tyč…
8. Zmatek v domácí obraně, ale hosté nedokážou příležitost využít.
13. Vysočina mohla jít do nadějného brejku, ale vše zachránil Mičic.
16. Centr Krutého hlavičkuje Karlík k tyči, ale Rada jeho pokus fantasticky kryje.
20. Agilní Krutý zatočil míč k tyči, ale Rada byl připraven.
21. Dukla vede 0:1! Gólman Winter udělal hrubou chybu, kterou potrestal Chigou, když přehlavičkoval domácího brankáře.
23. Velký závar před brankou hostů, Kučera zachraňuje na poslední chvíli.
26. Jihlava vyrovnává na 1:1. Krutý parádní střelou z přímého kopu posílá míč do sítě.
32. Krutý rozehrává na Vydru, ale ten trefuje jen hradbu těl před sebou.
34. Dukla vede 1:2! Po perfektní kombinaci se dostává míč k Vránovi, a ten obstřeluje Wintra.
37. Prudkou střelu Hanouska domácí brankář kryje.
41. Jihlava srovnává na 2:2. Krutého centr nadvakrát hosté odvrátili, ale nakonec se dostal míč k Mešanovičovi, jenž tvrdou střelou překonává Radu.

2.POLOČAS

Hosté po změně stran více myslí na zadní vrátka, ale přesto nevynechávají žádnou příležitost k zaútočení. Po hodině se potřetí v utkání dostávají do vedení, když Vrána svým druhým gólem trestá chybu gólmana Wintra. Ale jako v první půli Vysočina téměř okamžitě vyrovnává. Přestřelka však pokračuje a za dvě minuty Kulvajt posílá Duklu počtvrté do vedení, která je nakonec rozhodující pro osud zápasu. Jihlava již nestačí vyrovnat, a poprvé na podzim ztrácí doma všechny body.

49. Chigou se dostává k hlavičce, ale míří nad.
52. Domácí trpí nepřesností, Krutého centr letí za branku.
60. Gruberův pokus zdálky spolehlivě chytá Rada.
65. Tlustý se snažil prokličkovat našel Tecla, ale ten již nestačil vystřelit.
67. Dukla vede 2:3! Další hrubici Wintra potrestal opět Vrána, který z bezprostřední blízkosti se nemohl mýlit.
70. Střelu Malého ze 26m Winter likviduje.
72. Tvrdou ránu Veselého vyráží Rada na roh.
72. Jihlava vyrovnává na 3:3. Velmi dobrý centr Krutého vyboxoval Rada jen k Veselému, který posílá míč na Karlíka, jenž napálí balón do sítě.
74. Dukla vede 3:4! „Hokej“ pokračuje. Střelu Svatonského Winter vyrazil, ale na míč si naskočil Kulvajt a střílí gól.

79. Karlíkovu ne příliš těžkou ránu hostující brankář chytá.
86. Mešanovič hlavičkuje do náruče Rady.
87. Pencovo sólo končí ve velkém vápně Dukly.

Hodnocení trenéra:

Günter Bittengel, trenér Dukly: "Samozřejmě jsme nesmírně šťastni, že jsme zvítězili, ale musím upřímně přiznat, že se mohla z vítězství radovat obě mužstva. Začátek vyšel lépe domácím, kteří nastřelili tyč, Hašek zachraňoval na poslední chvíli a Rada předvedl výborný zákrok. Nerad chválím jednotlivce, ale Rada i přes tři obdržené branky podal výborný výkon. My jsme se dostali prakticky z první akce do vedení, a pak nastala přestřelka. Je nesmírně psychicky náročné vsítit gól, vzápětí inkasovat a po pár minutách se stejná situace opakuje. Pro tři útočníky jsme se rozhodli na základě analýzy soupeře, kdy jsme chtěli omezit silné stránky soupeře, což se zdařilo. Žluté karty vyústily ze hry a bojovnosti hráčů, než, že by se jednalo o hrubé zákroky. Pokud se týká ofenzívy, tak samozřejmě musím být hodně spokojený, vždyť jsme dokázali využít téměř všechny příležitosti. Osobně jsem rád, že se „probudil“ Pavel Vrána, protože se po nevyužitých šancích v předchozích utkáních dostal do útlumu, ale dvě branky mu určitě pomohou do příštího zápasu. Proto se těším na poslední utkání podzimu doma proti prvnímu Ústí."