Vydařený zájezd do Mnichova

30. 9. 2023 | Patrik Zeidler

Vydařený zájezd do Mnichova

Ve středu 27. září se uskutečnil společný zájezd U15 a U16 do Mnichova spojený s prohlídkou Alianz arény a přátelským utkáním s FC Bayer Mnichov.

Pozvání, které se neodmítá. Do svého tréninkového Campusu v Mnichově nás přes Geralda Prella pozval gigant světového fotbalu - Bayern Mnichov. Do utkání nastoupilo 9 kluků z U15 a 6 z U16, ale autobusem s námi vyrazilo i dalších 11 spoluhráčů. Celodenní výlet jsme si zpestřili návštěvou Allianz Arény, nejprve prohlídkou muzea a poté zázemí celého stadionu. Poté jsme se přesunuli do mládežnického tréninkového centra - pro našince zcela jiný svět. No co už...když jsme jeli takovou dálku, tak proč nezkusit vyhrát.

V areálu se nacházelo několik fantasticky připravených umělých i travnatých hřišť (naše herní těsně před rozcvičením pokropené). Fyzicky vyspělé mužstvo domácích připomínající spíše mix naší U16/U17 bylo navíc velmi atleticky vybavené, ale kluci utkání zvládli skvěle. V prvním poločase se hra přelévala ze strany na stranu a v gólových šancích se oba týmy střídaly. Domácího brankáře jsme prostřelili v závěru prvního poločasu, ale těsně před jeho koncem stihli z další akce soupeře inkasovat. Ve druhé půli byli domácí hernějším týmem, my jsme tentokrát hodně těžili ze skvěle dobíraných druhých míčů a poté byli nebezpeční k soupeřově brance. V závěrečných minutách mohli oba týmy strhnout vítězství na svou stranu a šťastnějším týmem jsme byli my. Krásný zážitek pro všechny přítomné, na Bayernu se přeci jen nevyhrává každý den.

FC Bayern Mnichov U15 - FK DUKLA Praha U15/U16     1 : 2 (1 : 1)

Branky DUKLY: Košatka, Kuntoš
 

Fotogalerie


Partneři klubu