• Preview k zápasu

• 28.08.2013

V sobotu poměříme síly s Příbramí

Po remízovém stavu s Mladou Boleslaví zavítáme do Příbrami, odkud si budeme v sobotu 31. srpna od 16:00 hodin chtít odvézt body zpět na Julisku.

Příbramští mají navrch jeden bod a díky lepšímu skóre obsazují 7. příčku v tabulce pravdy. Pomohla jim k tomu i vysoká výhra na domácím hřišti s Ostravou, které vstřelili čtyři branky a zapsali se do historie tohoto ročníku, jako klub, který jim tento výsledek uštědřil po třetí v řadě. Týden na to, v zatím posledním odehraném kole, podlehl středočeský klub stejným poměrem Spartě. Proti domácí Spartě jsme propadli především v koncovce, naopak jsme, někdy i dost hloupě, branky inkasovali. Přesto doufám, že dál navážeme na dobře odvedený výkon, zejména v posledních dvou domácích utkáních,“ uvedl na tiskové konferenci po utkání se Spartou „kouč“ František Straka.

Příbrami se doma daří, před výhrou nad Ostravou doma o týden dřív porazila Brno rozdílem gólu 2:1. Jeden bod získala ve venkovním utkání z prvního kola proti Mladé Boleslavi za remízu 1:1, naopak stejně jako na Spartu nestačila na tým Plzně a Bohemians Praha 1905.

Mezi letní posily patří pětadvacetiletý odchovanec Jakub Řezníček, který se vrátil z hostování z Českých Budějovic. Dále zkušený hráč Petr Švancara z Brna, navrátilec a příbramský odchovanec Pavel Pilík či jednadvacetiletý Joel Kaymba Ngandu z Konga. Tým naopak opustili jména jako Tomáš Wágner, který se vrátil z hostování do Plzně, Petr Trapp, který letní přípravu strávil z části s naším týmem a nakonec odešel do řecké Vérie či Zdeněk Koukal s Radkem Dejmkem.

Naposledy jsme se s Příbramí střetli na domácím hřišti, kde jsme ji porazili rozdílem jednoho gólu 1:0, kde se střelecky prosadil již hráč Jihlavy Přeučil. Na jejich hřišti jsme na podzim loňského ročníku remizovali 1:1, kde autorem domácí branky, byl Radek Dejmek, který se vrátil do Liberce.

Jan Suchopárek řekl k sobotnímu soupeři: "Doufáme, že nás čeká daleko lepší a úspěšnější utkání, než to bylo v případě Teplic. Samozřejmě je to soupeř, který je v současné době o bod před námi, takže chceme po tomto zápase být před nimi. Ale to chce každý, každý jde do zápasu s tím, že ho chce vyhrát, a nás nečeká lehký soupeř. Myslím si, že Příbram v tomto roce hraje mnohem hezčí fotbal, už to není taková nakopávaná, jako jindy. Hrají kombinačně, v obranné fázi jsou aktivní a ukázali to i v posledním utkání na Spartě, kdy měli za vyrovnaného stavu pár příležitostí a utkání mohli zdramatizovat. Takže i když prohráli utkání na Spartě, tak to určitě není "outsider" utkání a myslím, že nás čeká velice zajímavý a bojovný zápas."

Po dvou remízách nad Jihlavou a Mladou Bolesalví, potřebujeme body jak sůl, věřme, že je přivezeme právě z trávníku zelenočerného týmu!

Poslední utkání soupeře

AC Sparta Praha – 1.FK Příbram 4:0 (1:0)
Branky: 10. Hušbauer , 75. Lafata, 84. Bednář, 89. Bednář. Rozhodčí: Hrubeš – Kordula, Hájek. ŽK: Kadeřábek - Aziz, Divíšek, Abraham. Diváci: 7121.
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Švejdík, Holek, Costa - Dočkal (85. Konaté), Hušbauer, Vácha, Krejčí (63. Vacek) - Lafata, Přikryl (76. Bednář)
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Divíšek - Mareš, Aziz (87. T. Pilík), Abraham (65. Švancara), Tarczal, Danoski (74. Stratil) – Řezníček

Poslední vzájemné utkání

Branky: 69. Přeučil. ŽK: 75. Aziz. Rozhodčí: Matějek – Kordula, Hájek. Diváci: 1724.
Dukla Praha: Rada – Romera, Štetina, Vorel, Božič – Malý, Gedeon, Borek – Albiach (32. Hašek), Marek, Přeučil (78. Kalouda). Trenér: Kozel.
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Koukal, Mašán (79. Wágner), Tarczal, T. Pilík (81. Šlapák), Krbeček – Střihavka (70. Valenta). Trenér: Marko.