• Preview k zápasu

• 28.05.2014

V sobotu nás čeká ligový závěr

Ještě než nejvyšší soutěž změní svůj kabát a bude vystupovat pod zcela novým názvem Synot liga, zbývá odehrát poslední kolo, ve kterém Dukla zamíří do Jihlavy. Neutká se však s místní Vysočinou, ale se Znojmem, pro které je jihlavský stadion azylem kvůli kolizi "domácích" utkání Brna a právě Znojma.

Znojmo bojuje v Gambrinus lize o holé přežití a situace je v moravském klubu kritická. Po 29 kolech má Znojmo na svém kontě 27 bodů za šest výher, devět remíz a čtrnáct proher. Skóre znojemských je 32:47. Velice důležitý zápas odehrál nováček v Gambrinus lize právě ve 29.kole, kdy se utkala dvě mužstva ohrožená sestupem - Sigma Olomouc a náš sobotní soupeř. Z duelu moravských mužstev nakonec odešli spokojenější hráči domácí Sigmy po výsledku 2:0 pro Hanáky. Zápas zhodnotil pro oficiální web Gambrinus ligy trenér znojemských Leoš Kalvoda. "Věděli jsme, že nás bude čekat velice těžké utkání, protože Sigmě i nám šlo o hodně. Průběhu napomohlo vyloučení, celý druhý poločas jsme hráli v deseti. Za první půli, kdy jsme byli kompletní, se nemáme za co stydět. Kluci utkání odmakali a předvedli dobrý výkon. Dobrý výkon to byl ale jen mezi vápny. Nevypracovali jsme si žádnou šanci. Na druhé straně jsme nezvládli dvě situace v našem vápně. Nerozhoduje to, jak hrajeme ve středu hřiště," uvedl.

Pravdou je, že Znojmo bylo veřejností od začátku soutěže pasováno na kandidáta sestupu, což ale hned od začátku znojemští hráči vedení zkušeným trenérem vyvraceli. I bez velkých jmen a možnosti hrát na svém stadionu, je Znojmo konkurenceschopným mužstvem. Leoš Kalvoda spoléhá zejména na tyto hráče - Jana Mudru, který odehrál plný počet utkání, Davida Helíska, Vlastimila Hrubého či Václava Vašíčka. Posledně jmenovaný je i nejlepším střelcem mužstva, s deseti brankami vstřelil téměř třetinu branek Znojma.

Trenér Luboš Kozel na adresu sobotního utkání uvádí: "Do utkání nemůžeme jít s ničím jiným, než chtít vyhrát. Znojmo hraje o všechno, takže nás čeká maximálně namotivovaný soupeř, který ale také má své zdravotní problémy. Budeme chtít napravit aspoň trošku jaro a uhrát dobrý výsledek."

Přijeďte nás podpořit do Jihlavy, kde budeme bojovat o tři body a vítěznou rozlučku s posledním ročníkem Gambrinus ligy. Zápas začíná v sobotu od 18:00.

Poslední utkání soupeře:

SK Sigma Olomouc – 1. SC Znojmo FK 2:0 (1:0)
Branky: 35. Depetris, 84. Chorý. Rozhodčí: Příhoda – Kordula, Paták. ŽK: Pospíšil, Varadi, Chorý – Zeba, Reljič, Buchta. ČK: 44. Zeba (ZNO). Diváci: 8311.

SK Sigma Olomouc: Zlámal – Vidlička, Dreksa, Škerle (C), Javůrek – Varadi, Pospíšil, Houska, Navrátil (82. Plšek) – Schulmeister (62. Zahradníček), Depetris (74. Chorý)..
1. SC Znojmo FK: Hrubý – Hříbek, Buchta, Hnaníček (C), Mudra – Helísek, Lacko, Reljić, Zeba, Cihlář (82. Gál-Andrezly) – Crnkić.

Poslední vzájemné utkání:

FK Dukla Praha - 1. SC Znojmo 1:1 (1:0)
Branky: 26. Gedeon - 76. Hrošovský. ŽK: Božič, Rada - Helísek. Rozhodčí: Královec - Moláček, Kotík.

FK Dukla Praha: Rada - Romera, Vorel, Božič, Vrzal – Malý (64. Hlinka), Gedeon, Ouedraogo (80. Hašek) – Berger, Pospěch, Albiach Roger (89. Marek).
1. SC Znojmo: Hrubý – Helísek, Jonov, Hnaníček, Mudra – Hrošovský (82. Vašíček), Buchta, Nepožitek, Lacko (69. Zeba), Okleštěk – Heinz. Trenér: Kalvoda.