• U19

• 01.08.2022

V předposledním přípravném utkání jsme přestříleli Hradec Králové

Po třech vysokých prohrách jsme tentokrát byli ofenzivnějším týmem my a Hradci Králové vstřelili pět branek.

FK DUKLA Praha U19 - FC Hradec Králové U19   5 : 2 (2 : 1)

Branky DUKLY: 7. Magdi, 12. Bohatý, 76. Kožený, 78. Mikeš, 90. Vais

Sestava DUKLY: Gothard (60. Havlíček) – Krejčí (46. Hendrych), Kocman (46. Ungerman), Škoch (46. Müller / 70. Valentlík), Valentík (46. Zapletal) – Kulhavý (22. Kožený), Šelicha (46. Čížek), Bačinský (70. Šelicha) – Magdi (60. Grunnet-Jensen), Bohatý (46. Mikeš), Uher (46. Vais)

Úvodní šanci utkání měli hosté, Lukáš Gothard nás však podržel včasným vyběhnutím. Na druhé straně byl naopak hned v 7. Magdi, který nás po navedení na střed technickým obstřelem na zadní tyč poslal do vedení. O pět minut později to bylo již 2:0 po hlavičce Bohatého. Hosté do poločasu snížili po zpětné přihrávce zprava. I úvod druhého poločasu patřil spíše hradeckým hráčům. Změnou rozestavení nás dostávali více pod tlak a po jedné z našich chyb v rozehrávce vyrovnali po rychlém protiútoku. To nás však nepoložilo. V 76. nás poslal po přihrávce Vaise Kožený opět do vedení a o dvě minuty později to bylo znovu o dvě branky po dorážce Mikeše. Tečku za povedeným zápasem udělal v 90. po přihrávce Grunneta-Jensena Vais.

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta:

"Po výsledkově nevydařených zápasech bylo na klucích znát velké odhodlání nepříznivé výsledky zlomit. V zápase jsme ještě cíleně protočili větší množství hráčů, abychom rozložili síly po náročném programu předchozích týdnů. Největší únava ale viditelně odezněla, protože pohybově jsme vypadali mnohem lépe. Z toho pramenila i vyšší přesnost hry, která v předchozích zápasech pokulhávala. Všechny vstřelené branky padly po krásných akcích a střelecky se prosadilo pět různých střelců, což je také velmi důležité. Již zítra nás v nabitém programu čeká závěrečný přípravný zápas proti Hertha Zehlendorf Berlin. Věřím, že v něm na zápas proti Hradci úspěšně navážeme."