• A-tým

• 17.03.2023

V derby proti Slavii o další důležité body

V dalším kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítáme na Julisce rezervu pražské Slavie. Poslední vzájemné utkání proběhlo před koncem srpna na hřišti SC Xaverov, kde jsme vyhráli 3:1.

SK Slavia Praha B se v tabulce FNL nachází na předposlední příčce. Svěřenci trenéra Marka Jarolíma mají na svém kontě po osmnácti odehraných zápasech pět výher, čtyři remízy a v devíti případech vyšli bodově naprázdno.

Červenobílí, jejichž sestava se skládá především z mladých hráčů, v jarní části zatím odehráli dvě utkání. V derby pražských “S” nejprve na Letné podlehli svému největšímu rivalovi 2:0, svojí reputaci napravili důležitými třemi body v minulém kole. V záchranářském boji přijel do Prahy Třinec, který po porážce od Dukly nestačil ani na Slavii. Slavistická rezerva, i díky posilám z A – týmu, vyhrála 3:1.

„S vítězstvím jsme moc spokojení. Dali jsme tři góly, mohlo jich být ale ještě více,“ popisuje hlavní trenér Slavie Marek Jarolím. „Měli jsme skvělý vstup do druhé půle. Opět velké díky klukům z áčka, že nám pomohli. Hráli velice dobře a našim mladým klukům jejich přítomnost ohromně prospěla. Díky tomu se zvedly i jejich výkony.“

Sešívaní by v nadcházejícím zápase rádi zlepšili svoji formu z venkovních zápasů. V osmi venkovních střetech v této sezoně zatím ještě ani jednou nevyhráli, zaznamenali pouze tři remízy a pět porážek. Horší bilanci venkovních utkání nemá v druhé nejvyšší fotbalové lize nikdo.

Dukla v prvním kole jarní části navázala na výbornou zimní přípravu, během které ani jednou neprohrála. Od posledního zápasu podzimní části proti Opavě Pražané zaznamenali čtyři remízy a osmkrát se radovali z vítězství, to poslední vítězství se zrodilo v minulém ligovém kole.

Červenožlutí přivítali Třinec velkým tlakem, během kterého si vytvořili několik golových šancí. Hostující obrana však v úvodu tohoto duelu ani po celý zbytek první půle nenechala domácí ofenzivu skórovat. Nejblíže ke vstřelení branky byli Pavel Moulis, který se blýskl několika šancemi a také mladík Špatenka. V úvodu druhého poločasu zasypali domácí hráči svého soupeře dvěma rychlými góly v rozmezí dvou minut a utkání bylo od tohoto momentu rozhodnuto.

„Jsme rádi, že jsme vyhráli. Byl to první zápas po dlouhé přípravě,“ říká hlavní trenér Dukly Petr Rada. „Na přírodní trávě jsme navíc v přípravě moc nehráli, takže ten přechod je znát. Vypořádali jsme se s tím ale dobře, měli jsme naše hřiště perfektně připravené.“

Utkání proti Slavii B je možné sledovat zde na bezplatném streamu.

Osmnácté kolo bylo naplánováno na minulý týden, z důvodu špatných povětrnostních podmínek ve Varnsdorfu se však tento zápas neuskutečnil a jeho náhradní termín je středa 4. dubna od 16:30.