• Rozhovory

• 17.10.2015

Utkání s Boleslaví hodnotí Lukáš Štětina

Lukáš Štětina hodnotí především penaltovou situaci, která nastala po jeho nešťastně zahrané ruce. Snaží se také analyzovat, proč Dukla tak často ztrácí vedení ve druhých poločasech a dobře rozehraná utkání končí ztrátou bodů.

Jak jste viděl celou penaltovou situaci před tím vyrovnávacím gólem?
Filip Rada míč vyboxoval, já jsem to moc nechtěl hrát, byl jsem otočený směrem k naší bráně a myslel jsem si, že tam půjde Kasper (Gorkšs). Hrál jsem to na polední chvíli a vůbec jsem to netrefil.

Vyčítáte trochu Filipu Radovi, že míč mohl například chytit a ne boxovat?
Já mu to nevyčítám. Navíc míč byl ve vzduchu opravdu dlouho a já jsem to mohl v klidu odehrát a byl by klid.

Na začátku druhého poločasu jste tam zblokoval Skalákovu střelu, ze které nakonec bylo břevno. Berete to tak, že to mohlo dopadnout i daleko hůř?
Asi ano, ale my jsme tam měli několik šancí, ale remíza je asi zasloužená. Boleslav byla pravděpodobně lepší v prvním poločase, ale ve druhém jsme zase byli lepší my.

Mrzí ten inkasovaný gól hlavně kvůli tomu, že Boleslav si nedokázala vytvořit nějaký souvislý tlak a gól padl jen z té penalty po takové nevynucené chybě?
To jste řekl správně, že Boleslav nás nedokázala ke konci druhého poločasu zatlačit a kromě té penalty ani nějakou velkou šanci v této době neměli. Byly tam nějaké centry ze stran, ale přímé ohrožení brány ne. Takže jsme si to opět pokazili samy.

Momentálně jste na 11. místě tabulky, takže asi nemůže být spokojenost po třetině soutěže…
Spokojenost není určitě. Samozřejmě že bychom rádi hráli výš, než kde se nyní pohybujeme. Myslím si, že kvalitu tento kádr má, aby mohl hrát o vyšší příčky. Ale momentálně se nám asi trochu lepí smůla na paty, ale myslím si, že se to dá opět zlomit a že budeme sbírat tříbodové zisky a stoupat nahoru.

Už se to stává téměř pravidlem, že ve druhém poločase máte vedení, ale neudržíte ho…Trenér Kozel říká, že si tohle budete hlídat, ale opakuje se to takřka každý zápas.
V podstatě jsme si dnes tohle vedení hlídali. Ta ruka v pokutovém území je jednoznačně moje chyba. To si musím ohlídat já sám.

Čím si ale vysvětlujete, že se tento scénář tak často opakuje? Je to jen náhoda?
Opravdu nevím. V prvním poločase tam nějaké šance Boleslav měla, ale ve druhém jsme převzali iniciativu my. Tak si myslím, že v tomto směru jsme se zlepšili oproti utkání například s Brnem.

Také žádnou souvislost s těmi předchozími zápasy tam nevidíte?
Samozřejmě tam nějaká souvislost patrně je, ale na hřiště jedeme všichni s tím, že chceme vyhrát. Nemyslím si, že by tam byl někdo, kdo by šel na trávník s tím, že by chtěl prohrát, nebo ztratit body. Ale je to fotbal a my musíme jít dál. O poločasové přestávce si pokaždé říkáme, budeme pokračovat stejně jako v první půli a abychom nedostali gól, ale ono se to stejně stane.