• Články dorost

• 01.06.2023

Úspěšné vystoupení dorostenců na turnaji v Plattenhardtu

Náš dorost U19 se ve dnech 27. - 29.5.2023 zúčastnil mezinárodního turnaje v Plattenhardtu, kde obsadil třetí místo a Christian Bačinský byl zvolen nejlepším hráčem turnaje.

50. ročník mezinárodního turnaje v Plattenhardtu jsme navštívili podruhé. Před devíti lety jsme výrazně neuspěli, tentokrát tomu bylo jinak. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů rozdělených do dvou skupin. V každé skupině byly dva regionální týmy a dva týmy té nejvyšší dorostenecké úrovně. My jsme byli nalosováni do skupiny A k domácímu Plattenhardtu (6:0 – branky: 2x Bačinský, 2x Hübl, Kocman, Uher), Bonladenu (10:0, branky 3x Bačinský, 2x Bohatý, 2x Mikeš, 2x Magdi, Břeh), se kterými jsme odehráli své zápasy v sobotu. V nedělním programu jsme měly Esslingen (tým úrovně naší druhé nejvyšší dorostenecké soutěže). S ním jsme po divokém průběhu remizovali 3:3 a postoupili do nedělního semifinále díky lepšímu skóre z prvního místa. V semifinále jsme se střetli s Dánským Lyungby BK (třetí tým 1.ligy v Dánsku). Ve vyrovnaném zápase jsme bohužel hned v páté minutě inkasovali a ve zbývajícím hracím čase (všechny zápasy se hráli 2x 25 min), jsme i přes dobré možnosti dánský tým překonat. V boji o třetí místo jsme pak nastoupili opět proti Esslingenu, který v druhém semifinále podlehl bundesligovému Reutlingenu. V zápase o třetí místo jsme inkasovali jako první, do poločasu jsme ale brankami Magdiho a Kocmana skóre otočili. Ve druhém poločasu proti nám byla nařízena penalta, kterou německý tým proměnil a tak se šlo do penaltového rozstřelu. V něm exceloval náš brankář Filip Vácha, který zneškodnil tři ze čtyř pokutových kopů a vychytal tak našemu týmu třetí místo. Ve finále pak uspěl dánský tým Lyungby, který porazil Routlingen 2:0. Za celý turnaj Dánové ani jednou neinkasovali a turnaj zaslouženě vyhráli.

Do Plattenhardtu jsme jeli hlavně za zkušenostmi a zahraniční konfrontací, kterou vyhledáváme. První zápasy byly díky nižší kvalitě regionálních klubů jednoduché a dobře jsme si v nich zastříleli. O to těžší byl hlavně z pohledu mentálního nastavení hráčů přechod na vyšší level. Nejcennější byla pro nás zkušenost s Dány, kteří byli velmi vyzrálým týmem a turnaj jednoznačně vyhráli. Přesto jsme i v konfrontaci s nimi obstáli. Zápas o třetí místo byl pro nás velmi psychicky náročný, protože jsme prohrávali, vrátili se do zápasu a poté museli čelit spornému penaltovému verdiktu před vyrovnávacím gólem i penaltovému rozstřelu. Zde ukázali kluci velkou mentální odolnost. Obecně jsme zanechali v Německu velmi pozitivní stopu nejen díky předvedené hře, ale i díky celkovému vystupování, nasbírali výborné zkušenosti a myslím, že jsme i oživili dobré jméno Dukly Praha za hranicemi.