• Články mládež

• 30.05.2023

Úspěšné vystoupení U14 na turnaji v Kroměříži

Skvělé 6.místo na velkém mezinárodním turnaji v Kroměříži. Za účasti nejlepších klubů z ČR a Slovenska a jednoho polského týmu jsme odehráli celkem 8 utkání. V základní skupině jsme obsadili druhé místo za pozdějším vítězem turnaje Trenčínem. Ve čtvrtfinále jsme vypadli s pozdějším finalistou Viktorií Plzeň.

Ve dnech 26.-28.května jsme se zúčastnili skvěle obsazeného turnaje v Kroměříži. Na Moravu jsme se vydali vlakem již ve čtvrtek večer, abychom na páteční polední utkání byli řádně připraveni. Ubytováni jsme byli přímo na náměstí tohoto města, jehož historické centrum právem patří do UNESCO. Turnaje se účastnilo 24 klubů z ČR, Slovenska a Polska a nabízelo zajímavou minutáž utkání 2x20 minut. Po odehrání základních skupin se následně hrálo pavoukově ve třech úrovních.

PÁTEK

FK Dukla Praha - Hodonín 2:0

Na úvod turnaje nevyzpytatelný soupeř, posílený o několik hráčů z rozpadající se slovenské Senice. Hodonín hrozil hlavně z míčů za obranu na nebezpečně nabíhající rychlé útočníky a standardních situací. My jsme se snažili kombinační hrou překonat blok soupeře. Zaslouženě jsme v tomto utkání zvítězili po brankách Standy Budnyka a Oskara Cibulky.

FK Dukla Praha - Hanácká Slavia Kroměříž 1:0

Na umělé trávě nás čekala domácí Slavia, která v úvodním zápase porazila Petržalku. Po opatrném prvním poločase jsme ve druhé půli soupeře více zatlačili a vytvořili si několik gólových situací, bohužel neúspěšně zakončených. Paradoxně mohli jít domácí do vedení po jednom z brejků. Utkání zaslouženě v náš prospěch rozhodl minutu Matyáš Korbel.

SOBOTA

FK Dukla Praha - FC Petržalka 0:0

Hned v 8 ráno jsme se na hlavní hrací ploše utkali se slovenskou Petržalkou, kterou známe z loňské sezony. Toto utkání jsme měli vyhrát, bohužel jsme vůbec nebyli efektivní při zakončení a museli se tak se svým soupeřem o body podělit.

FK Dukla Praha - FK AS Trenčín 0:1

S pozdějším vítězem turnaje jsme odehráli skvělou partii. Trenčín byl fyzicky i technicky skvěle vybavený, my jsme však šli jasně za vítězstvím. Příliš se nám nedařilo se srovnat s agresivní hrou slovenského týmu, hlavně s dohráváním osobních soubojů. Přes střed hřiště jsme se nedokázali dostat - soupeř nám buď odebral míč nebo okamžitě přerušil naši slibně se rozvíjející akce. První branku jsme vstřelili my, ovšem po hraničním ofsajdu nebyla uznána, z totožné situace se pak Trenčín v poslední minutě prvního poločasu z branky už radoval. Ve druhé půli příliš šancí ani na jedné straně nebylo a tak jsme s pozdějším vítězem prohráli o jednu branku.

FK Dukla Praha - FC Baník Ostrava 2:0

V utkání nám stačila k postupu mezi 8 nejlepších remíza, kluci po zkušenosti z letního turnaje v Hradci nad touto variantou vůbec nechtěli přemýšlet a skvěle utkání zahájili. Po pár minutách jsme předvedli naprosto perfektně načasovanou přihrávku s náběhem Martina Tolokonnikova, který nás poslal do vedení. Baník byl v tomto zápase fotbalovějším týmem, nám docházely síly, často jsme si pomáhali dlouhými míči na soupeřovu polovinu, kde jsme pak ale už dokázali opět tvořit. Baník si vytvořil několik nebezpečných situací, jednou trefil tyč a vše ostatní zalepil po celý turnaj fantasticky chytající brankář Kuba Veselý. Druhou branku se nám podařilo vstřelit po jednom z brejků, kdy gólmana Baníku nekompromisně propálil Honza Košatka.

Odpoledne jsme vyrazili na procházku po Kroměříži, do Květné zahrady a na zmrzlinu, abychom načerpali síly na závěrečný den turnaje.

NEDĚLE

ČTVRTFINÁLE

FK Dukla Praha - FC Viktoria Plzeň 0:1

Ve vyřazovací fázi nás čekal pozdější finalista turnaje. Viktoria Plzeň posílená o nejlepší hráče Sokolova a Karlových Varů předváděla po celý turnaj skvělý fotbal, možná vůbec nejlepší. Kluci se však nezalekli a odehráli další vynikající utkání. Viktorka byla lepší, nedostávala se však příliš k zakončení, my tentokrát spoléhali na brejkové situace našich rychlostně vybavených hráčů. Hned na začátku druhého poločasu jsme z hranice vápna inkasovali nádherný nechytatelný gól. Plzeňským jsme nenechali postup zadarmo a vytvořili si závěrečný tlak a ze standardní situace v posledních vteřinách nechybělo mnoho a mohli jsme vyrovnávat.

O 5.-8.MÍSTO

FK Dukla Praha - Slovan Liberec 2:2, 3:1 penalty

Liberecký Slovan byl tým, který proti nám předváděl asi nejhezčí fotbal, dostával se přes nás kombinační hrou, nic nikde neobehrával, ale šel rychle konstruktivně nahoru. Nezaslouženě s námi prohrál na penalty. My jsme byli často druzí, nehráli jsme spolu a chyběla nám po prohraném čtvrtfinále pozitivní energie. Po poločasové promluvě jsme do utkání vstoupili lépe a ze standardní situace Honza Košatka vyrovnali. Chvíli na to Liberec zahrával trestný kop a druhý zápas po sobě jsme inkasovali nechytatelně do šibenice. Stejně jako s Plzní přišla poslední standardní situace, kterou z poloviny hřiště zahrával náš brankář Kuba Veselý, míč trochu nabral rychlost díky větru a k údivu všech skončil v síti. Šlo se tak do penalt, na které jsme byli lépe mentálně nastavení my a v pořadí Honza Holub, Honza Košatka a Matyáš Korbel všechny proměnili.

O.5.MÍSTO

FK Dukla Praha - FC Košice 0:2

S vyloženě nesympatickým soupeřem z východu Slovenska jsme neodehráli dobré utkání. Došly nám síly, už jsme hráli prakticky na morál, někteří přes hranu. Soupeř byl lepší, dostával se častěji do naší šestnáctky. Inkasovali jsme z míče za obranu a po prohraném tvrdém souboji, který byl hodně na hraně. Na závěrečný tlak již ani nedošlo, protože jsme si po špatné komunikaci vstřelili vlastní branku.

Konečné šesté místo je skvělým úspěchem. Před námi skončil pouze nejlepší tým na Slovensku - FK AS Trenčín, české akademie - Viktoria Plzeň, Slavia Praha a Zbrojovka Brno a východoslovenské FC Košice.

Hanácké Slavii Kroměříž děkujeme za skvělý turnaj a našim rodičům na celoturnajovou podporu týmu. Turnaj jsme si všichni parádně užili.