• U19

• 02.08.2022

U19 remizovala s bundesligovou Herthou Zehlendorf Berlin

Nováček první bundesligy Hertha Zehlendorf za námi přijel na otočku z Berlína. Na hřišti v Radotíně jsme se po vyrovnaném průběhu rozešli smírně.

FK DUKLA Praha U19 - Hertha Zehlendorf Berlín U19   2 : 2 (1 : 1)

Sestava DUKLY:  Gothard (60. Rychlík) – Krejčí (60. Hendrych), Kocman (60. Škoch), Ungerman (60. Kožený), Zapletal (60. Valentík) – Bačinský (60. Břeh), Kulhavý (60. Šelicha), Čížek (46. Müller) – Vais (46. Uher), Bohatý (60. Mikeš), Grunnet-Jensen (46. Magdi)

Branky DUKLY:  4. Grunnet-Jensen (PK), 60. Kocman

Úvod utkání se nám vydařil a hned ve třetí minutě byl faulován Grunnet-Jensen, který zároveň jistě proměnil pokutový kop. Dále jsme dobře kombinovali, z možností jsme však žádnou nevyužili. Hosté se naopak postupně dostali do zápasu a druhá část prvního poločasu patřila jim. Lépe kombinovali a byli nebezpeční. Po krásné akci po levé straně pak přišel v 31. přízemní centr, který nadvakrát dopravili hosté do sítě. Poločas tak skončil smírně. V 54. se po individuální akci prosadil jeden z hostujících útočníků, který po vzoru Arjena Robbena navedl míč na střed hřiště a nechytatelnou střelou ze šestnáctky poslal hosty do vedení. Vyrovnat mohl o chvilku později Bačinský, jeho střela z trestného kopu však skončila jen na tyči. Vyrovnat se nám podařilo v 60. Kocmanem po rohovém kopu a centru na zadní tyč. V závěrečné půlhodině jsme byli lepším týmem, lépe jsme kombinovali a vytvářeli si i příležitosti. Žádnou z nich jsme však ve vítězný gól nepřetavili a tak zápas skončil zaslouženou remízou.

Hodnocení trenéra Tomáše Kulvajta

"Skvělý zápas, který musel diváky bavit. Hertha Zehlendorf stejně jako my postoupila do nejvyšší soutěže a zápas byl jednou z posledních prověrek před začátkem soutěže. Oba týmy měly v utkání silnější pasáže i slabší chvilky a aktivita na míči se v delších úsecích přelévala. Pro nás to byl třetí zápas v sedmi dnech a znovu jsme si vyzkoušeli varianty jak v defenzivě, tak směrem dopředu. Těší mě, že jsme se dnes prosadili ze standardních situací, z možností ve hře jsme však měli vytěžit více."