• U19

• 02.06.2023

Trenéři Dukly absolvovali stáž v Dánsku

Skupina mládežnických trenérů Dukly Praha se vrátila ze stáže v dánském městě Ikast. Dojmy z obohacující cesty našich trenérů si přečtěte na následujících řádcích.

Po nedávné zkušenosti s dánským fotbalem, kdy jsme na Julisce sehráli trojutkání v kategoriích U13, U14 a U15 s klubem z Vejle, se nám naskytla možnost trenérské stáže v Dánsku. Za příležitost vděčíme společnosti Sedpo Sport and Education zastoupené Davidem Ohnutkem.

Skupina mládežnických trenérů našeho klubu navštívila dánské město Ikast v období 25. 5. 28. 5. Trenéři navštívili místní sportovní centrum, kde se setkali s ředitelkou mezinárodního gymnázia s certifikátem IB paní Marianne Dose Hvid a s koordinátorem sportovní koleje Karstenem Wergem.

Po inspirujících schůzkách následovala prohlídka celého areálu, který pojímá hřiště, haly, zázemí pro celou řadu sportů (mimo fotbal i házená, badminton, plavání a golf), společné prostory s jídelnou, ubytování nebo učebny. Komplex je také využíván mládežnickou akademií FC Midtjylland. V současné době probíhá budování dalších prostor a sportovišť, která bude mít od srpna letošního roku k dispozici i A-tým Midtjyllandu.

Během návštěvy se nám naskytla i možnost sledovat utkání dánské nejvyšší soutěže kategorie U19 FC Midtjylland- FC Kodaň. Jednalo se o závěrečné kolo, kdy jsme měli možnost v akci vidět dva nejlepší dánské týmy této věkové kategorie.

Návštěva byla oboustranně obohacující a spolupráce bude pokračovat na základě podobných filozofií mezi Duklou a Ikastem, potažmo Midtjyllandem.