• Preview k zápasu

• 03.12.2011

Prvoligový rok zakončíme v Českých Budějovicích

P R A H A - K poslednímu podzimnímu zápasu vyrazí Dukla do Českých Budějovic, kde nastoupí v neděli od 15 hodin k duelu 16. kola Gambrinus ligy.

Jihočeši neprožívají povedený podzim. V tabulce jsou třináctí, dosud se jim podařilo nasbírat 10 bodů. Nicméně doma už pětkrát za sebou neprohráli a v posledních dvou duelech zdolali na Střeleckém ostrově Příbram (4:1) a Žižkov (1:0).

Zápasem v Českých Budějovicích vstoupí Dukla do druhé poloviny soutěže. V první polovině přivítala Jihočechy ve 2. kole a dokázala je na Julisce porazit 4:2. Branky nastříleli Svatonský, Pázler, Berger a Markovič. Dynamu se pak příliš nedařilo ani v dalších zápasech, během prvních pěti kol ani jednou nevyhrálo a první vítězství si připsalo ve 12. kole.

V úvodu sezony vedl mužstvo jako trenér Jiří Kotrba, generální manažer klubu. Po něm převzal štafetu zkušený kouč František Cipro, jenž dokázal tým zvednout ze sestupových příček.

V minulém kole nastoupily České Budějovice na půdě Mladé Boleslavi, kde podlehly stejným výsledkem jako Dukla - 1:3. „V první půli byla Boleslav jasně lepší. My hráli špatně. Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší. Průběh utkání hodně ovlivnilo vyloučení, kdyby k němu nedošlo, potrápili jsme Boleslav víc. Máme velkou marodku a tak mě z utkání v Boleslavi nejvíce mrzí červená karta, která znamená pro vyloučeného hráče stop v příštím, pro nás důležitém utkání, kdy nám bude velmi chybět i obránce Machovec, jenž nedohrál kvůli luxaci klíční kosti. Nevím, s kým příští týden budeme hrát,“ řekl pak trenér František Cipro.

Tomu bude v neděli chybět několik hráčů. Zranění jsou Petráň, Bakala, Stráský, Riegel a z minulého duelu i Machovec. Disciplinární trest si odpyká i Pavel Novák za červenou kartu z Boleslavi. Naopak k dispozici již budou Ondrášek s Otepkou. Ti si za čtyři žluté karty již jedno utkání odstáli.

„České Budějovice jsou – stejně jako každý ligový tým – nepříjemným soupeřem. Tím spíš, že jsou v nezáviděníhodné situaci a čeká je hodně důležitý zápas. Pokud se z té situace chtějí dostat, musí domácí duely zvládat. Po příchodu trenéra Cipra se Budějovice zvedly, přestaly dostávat branky, což bylo na začátku sezony jejich slabinou. Zvládly poslední domácí zápasy s Příbramí a Žižkovem, takže budou sebevědomé. My jsme České Budějovice doma porazili, umíme s nimi sehrát vyrovnanou partii, ale musíme si dát pozor na některé prvky v jejich hře a také na některé hráče,“ uvedl trenér Luboš Kozel.

Poslední zápas Dukly

AC Sparta Praha – FK Dukla Praha 0:0
ŽK: Hušbauer - Vorel. Rozhodčí: Adámek – Pelikán, Marek. Počet diváků: 7 454.

Dukla: Rada – Hašek, Vorel, Mikula, Vrzal – Malý (86. Šmíd), Gedeon, Hanousek – Berger (84. Pázler), Lietava, Svatonský (64. Markovič). Trenér Kozel.

Poslední zápas našeho soupeře

FK Mladá Boleslav – SK Dynamo České Budějovice 3:1 (2:0)
Branky: 45. a 84. Zahustel, 14. Chramosta - 53. Pecka. Rozhodčí: Mikel - Chytil, Gallo. ŽK: Šírl, Kysela (Boleslav). ČK: 71. Novák (České Budějovice). Počet diváků: 3394.

České Budějovice: Křížek - Čirkin, Lengyel, Brezinský, Machovec (25. Novák) - Klesa, Rýdel, Pecka, Javorek, Sandro (83. Horejš) - Linhart (64. Němec). Trenér Cipro.

Poslední vzájemný zápas

FK Dukla Praha – SK Dynamo České Budějovice 4:2 (1:1)
Branky: 4. Ondrášek, 79. Otepka z pen. – 23. Svatonský, 61. Pázler, 77. Berger, 84. Markovič. ŽK: Gedeon, Mikula - Rýdel. Rozhodčí: Bílek – Tacina, Santarius. Počet diváků: 2 123.

FK Dukla: Rada – Hašek, Mikula, Vorel, Vrzal – Podrazký (65. Malý), Gedeon, Hanousek – Berger (88. Švejdík), Markovič, Svatonský (27. Pázler). Trenér Kozel.
Č.Budějovice: Kučera – Nitrianský, Lengyel, Novák, Pecka – Klesa (69. Benát), Rýdel, Čirkin (76. Jasanský), Otepka, Stráský - Ondrášek. Trenér Kotrba.