• 30.03.2023

První jarní výjezd. Dukla míří na Hanou

Po reprezentační pauze se na ligové trávníky konečně vrací FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA. Ve dvacátém kole se Dukla v Drnovicích představí proti Vyškovu. Svěřenci Petra Rady budou chtít navázat na povedené jarní výkony. Na jaře jsme zatím získali plný počet bodů a potvrdit dobré výkony budeme chtít také proti druhému týmu soutěže.

Městský fotbalový klub se po devatenácti zápasech nachází s čtyřiatřiceti body za první Příbramí, na kterou ztrácí tři body. Svěřenci Jana Trousila zaznamenali v dosavadním průběhu sezóny devět výher a sedm remíz. Pouze ve třech případech vyšli hráči z Jihomoravského kraje bodově naprázdno, což je druhý nejnižší počet v celé lize. Jedno z tří prohraných utkání bylo jejich srpnové vystoupení na Julisce, kde Dukla vyhrála 2:0.

Jarní část FNL odstartoval Vyškov dvěma nerozhodnými výsledky. Po bezbrankové remíze na hřišti Táborska následovala dělba bodů také proti Opavě (1:1).

V prozatím posledním ligovém střetu se Vyškov v jihomoravské metropoli utkal s Líšní. Po bezbrankové první půli se v druhé herní části dostal k jedinému gólovému zakončení z penalty Ondřej Vintr, který trefou na 1:0 zajistil tři body pro MFK.

Líšeň je podle mého názoru jedním z nejtvrdších týmů ligy," popisuje vydřené vítězství autor jediné branky utkání Ondřej Vintr. „Hrají všechno silově. Jejich fotbal není moc pohledný, ale je účelný.“

Také Dukla se momentálně nachází ve skvělém rozpoložení. Tým z Julisky může těšit dlouhá série bez prohry, podpořena dvěma posledními ligovými výhrami v jarní části. Nejprve jsme ovládli duel s Třincem, kdy jsme po brankách Davida Kozla a Pavla Moulise vyhráli v domácím prostředí 2:0. Oba vstřelené góly od sebe dělily necelé dvě minuty. Po úvodní jarní výhře následoval zápas se Slavií Praha B.

A i v něm jsme soupeře dokázali udolat. V 7. minutě nám zajistil vedení David Kozel a po něm zvýšil náskok Daniel Krch. Slavia zareagovala snížením na 2:1 z kopačky Adama Pudila. Po poločasové pauze ale přidala Dukla další dvě branky, o které se postarali Lukáš Matějka a Pavel Moulis. Dukla si tak v Dejvicích opět nechala všechny tři body a připsala si druhou jarní výhru. O třetí výhru se pokusí právě ve Vyškově. Utkání ve Varnsdorfu totiž bylo kvůli nevyhovujícím podmínkám přeloženo na 4. dubna.

V prvním vzájemném měření sezóny mezi Duklou a Vyškovem z posledního srpnového dne byli úspěšnější hráči pražského celku. Ve třinácté minutě se prosadil Lukáš Matějka, na kterého o dvanáct minut později navázal Lukáš Buchvaldek.

Poslední vzájemné utkání: 31. 8. 2022

FK Dukla Praha - MFK Vyškov 2:0 (2:0)

Sestava FK Dukla Praha:

Šťovíček – Barac, Holiš, Piroch, Svoboda – Kim (66. Havelka), Peterka (C), Ullman (74. Moulis), Kozel (88. Šebrle), Buchvaldek (88. Uhlíř) – Matějka (74. Huf).

Sestava MFK Vyškov:

Kinský – Ilko, Fofana, Matys, Kubala (78. Lacík) – Jambor (66. Krška), Lahodný – Kanakimana, Moučka (36. Štěpánek), Alégué Elandi (66. Dao) – Vintr (C) (78. Klesa).

Branky: 13. Matějka, 25. Buchvaldek, ŽK: 23. Peterka – 20. Alégué Elandi, 72. Kubala, 79. Štěpánek, Rozhodčí: Adámková – Arnošt, Novák, Střely na bránu: 4:4, Střely mimo: 5:6, Rohy: 1:4.