• Preview k zápasu

• 20.04.2019

Proti Mladé Boleslavi se chceme přiblížit baráži

V neděli 21. dubna odehraje Dukla poslední domácí zápas základní části FORTUNA:LIGY. Soupeřem nám bude od 17:00 Mladá Boleslav, která se drží ve střední části tabulky. Podaří se klukům z Dukly soupeře na Julisce obrat?

Mladá Boleslav je na 7. místě tabulky s 38 body, moc ráda by se ale vyhoupla o stupínek výš, aby byla v nadstavbě součástí skupiny o titul. Na šestý Liberec ztrácí dvě kola před koncem jenom bod a po Dukle se utká ještě s Fastavem Zlín. Na jaře jsou její výsledky oproti podzimu výrazně vylepšené a pravidelně boduje. Trenér Jozef Weber má ve svém kádru i nejlepšího střelce ligy Nikolaje Komličenka (21 gólů).

Dukla je na posledním místě, na předposlední Karvinou ztrácí čtyři body. Nebodovali jsme ani v zápase s Jabloncem, ačkoliv rozehraný jsme ho měli dobře. Otevřeli jsme skóre a vedli 1:0, ve 37. minutě ale dostal Mohamed Doumbia červenou kartu. Dukla hrála po zbytek zápasu oslabená a dostala dva góly, Jablonec zvítězil 2:1. Jediný tříbodový zisk na jaře Dukla zaznamenala 15. března s Karvinou, to byla také naše jediná jarní výhra. Bod jsme brali ještě za únorovou remízu 1:1 s Baníkem.

Naše vzájemné zápasy s Mladou Boleslaví pro nás většinou dobře nedopadly. Z 15 zápasů jsme zvítězili jen 3x, Mladá Boleslav si připsala vítězství 8x, 4x se remizovalo. V posledním vzájemném zápase na podzim gól nepadl a rozešli jsme se remízou.

Zápas v neděli na Julisce bude řídit hlavní rozhodčí Jiří Houdek s asistenty Radkem Kotíkem a Milanem Flimmelem, čtvrtým rozhodčím bude Jan Petřík. Jako delegáti dorazí Jaroslav Kubíček a Michal Brutar.

Poslední utkání soupeře

FK Mladá Boleslav - FC Slovan Liberec 1:2 (0:0)

Branky: 90+2 Přikryl z pen. - 67. Potočný, 89. Malinský.

FK Mladá Boleslav: Šeda - Fulnek, Jugas, Hájek, Marco Túlio (66. Ladra) - Hubínek, Tataev (64. Takács), Bucha (46. Mareš), Přikryl - Matějovský (C) - Mešanovič.

FC Slovan Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite (C), Mara (60. Pešek), Oscar - Malinský (91. Vuklišević), Kozák (88. Musa), Potočný.

Poslední vzájemné utkání

FK Mladá Boleslav - FK Dukla Praha 0:0

FK Mladá Boleslav: Šeda – Pauschek, Hůlka (C), Takács (46. Chaluš), Mareš – Konaté (54. Matějovský), Kateřiňák (86. Valenta), Hubínek, Přikryl – Džafić, Ladra.

FK Dukla Praha: Rada – Miloševič (C), Ďurica, Ostojič, Podaný – Tetour, Bezpalec, D. Souček – Bilovský (66. Doumbia), Djuranovič (74. Schranz), Douděra (90+2. Bezdička).