• Preview k zápasu

• 17.04.2021

Premiéra kouče Pilného. Duklu čeká střetnutí v Jihlavě

Druhý venkovní zápas v řadě a hlavně první, ve kterém Duklu povede nově složené trenérské duo Bohuslav Pilný – Aleš Majer. Zápas 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY má v Jihlavě naplánovaný začátek v neděli v 17:00 a živě ho můžete sledovat na internetovém streamu.

V pátek první trénink, dva dny nato už ostrý zápas. „Je to celkem hektické, na některé věci nebudeme mít tolik času. Nicméně mužstvo je dobře připravené a já doufám, že v Jihlavě uspějeme,“ řekl Bohuslav Pilný, nový hlavní kouč týmu.

Do funkce byl jmenován ve čtvrtek odpoledne poté, co po třech porážkách v řadě skončil Roman Skuhravý a jeho asistent Richard Polák. Pilný má k ruce Aleše Majera, kouče B-týmu, jenž A-tým i prostředí dobře zná. Rozhovor s trenérem Pilným najdete ZDE.

Nová dvojice chce Duklu posunout tabulkou vzhůru. Mužstvo se aktuálně trápí, když prohrálo poslední tři zápasy a vstřelilo v nich jen jeden gól. Vítěznou radost jsme si užili naposledy 8. března, kdy jsme na Julisce deklasovali Ústí nad Labem 5:0.

První test přijde v Jihlavě, která je o bod před námi na osmém místě tabulky, má však také odehraný o zápas navíc. Vysočině se úvod jara nepovedl, ale teď zabrala. Brankou v závěru porazila doma Třinec a ve čtvrtek zvládla vítězně i těžký zápas v Prostějově (výhra 4:2).

Lepší bilanci mají Jihlavští na venkovních hřištích, neboť doma v této sezoně získali z devíti zápasů jen osm bodů (dvě výhry, dvě remízy, pět porážek).

Duelem v Jihlavě uzavřeme těžkou sérii venkovních střetnutí, pak nás po dlouhé době čekají dva domácí zápasy za sebou proti Blansku (středa 21. dubna) a s Vlašimí (sobota 24. dubna).

S Jihlavou jsme v tomto ligovém ročníku hráli v listopadu na Julisce v divokém duelu 3:3, když jsme vedli 2:0 a později i 3:2. Se stejným soupeřem jsme se utkali také v generálce před startem jara a zápas skončil znovu nerozhodně, tentokrát 2:2.

Velkou neznámou je zatím sestava i rozestavení, ve kterém se v neděli představíme. S jistotou nemohou trenéři využít obránce Artema Kovernikova, který má stopku za čtyři žluté karty.

Utkání můžete sledovat živě zde: