• Preview k zápasu

• 01.10.2019

Potvrdí Dukla opět roli papírového favorita?

Dukla v sobotu 5. 10. nastoupí ke svému dalšímu domácímu utkání a tentokráte vyzve 1. SK Prostějov. Svěřenci trenéra Skuhravého budou opět v roli papírového favorita, ale prostějovští už dokázali zaskočit i Pardubice!

Prostějov v sezóně 2017/18 ovládl MFSL postoupil do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V minulé sezóně obsadil krásnou 9. příčku, a své místo v druhé nejvyšší soutěži tak obhájil. Také v letošní sezóně je prostějovský celek platným hráčem na poli F:NL. Patří mu 11. místo s celkovým ziskem 11 bodů a se skóre 11:15. Zajímavostí je, že Prostějov je nejčastěji remizujícím týmem letošního ročníku druhé ligy.

Na hřišti soupeře se Prostějovu příliš nedaří. Ze čtyř zápasů si zpátky do Prostějova odvezli pouze 2 body. V domácím prostředí svěřenci trenéra Machaly prohráli pouze jednou, ale většinu zápasů pouze zremizovali, některé remízy však byly pro prostějovské velice cenné. Prostějovský kádr posílil ještě v průběhu září Patrik Slaměna, který přišel na hostování z prvoligového Zlína.

Náš sobotní soupeř dokázal ve 4. kole na domácím hřišti vybojovat velice cennou remízu 0:0 proti vedoucím Pardubicím. „Neprosadili jsme se, ale myslím si, že remíza je zasloužená. V obranné fázi jsme proti tak kvalitnímu mužstvu, jakým Pardubice bezesporu jsou, hráli dobře. Nastřelili jsme první tyč, škoda ještě Koudelkovy dorážky, pokud bychom vedli, možná bychom zápas zvládli. Naším problémem je ale hra v pokutovém území. Jsme tam v malém počtu a chybí nám hráči jako Karel Kroupa. Máme technické hráče, kteří nemají hru založenou na soubojích, čekáme na odražené balóny,“ komentoval remízu trenér prostějovského A týmu Oldřich Machala.

V posledním ligovém zápase Prostějov přivítal na svém hřišti MFK Chrudim. Eskáčko v zápase sice vedlo, Chrudim však dokázala vyrovnat z penalty v nastavení a soupeři se nakonec rozešli smírně 1:1. S Mol Cupem se Prostějov už rozloučil. Ve třetím kole narazil na prvoligový Liberec, se kterým prohrál 3:1. Jediný gól Eskáčka vsítil ve druhém poločase Šteigl. „Věděli jsme, že Liberec je výborné mužstvo, chtěli jsme se s ním poměřit a myslím, že jsme neudělali ostudu. Nehráli jsme špatně. Přijeli jsme domácí potrápit a myslím, že se nám to i podařilo,“ uvedl trenér Machala.

Dukla na domácí půdě vyhrála už čtyřikrát v řadě. V posledním domácím utkání porazila Ústí nad Labem 3:2, když čerstvě probuzený kanonýr Hadaščok zajistil svým hattrickem tři body pro domácí celek. V posledním kole si Pražané odvezli tři body ze Sokolova, a protože Jihlava s Viktorií Žižkov pouze zremizovala a Hradec nezvládl utkání s Brnem, posunula se Dukla na druhé místo tabulky. Na stále velice dominantní Pardubice ztrácí 5 bodů. Dejvický celek je spolu s Hradcem Králové nejproduktivnějším týmem druhé ligy. Oba týmy nastřílely už 22 gólů.

Dukla do toho!