• Preview k zápasu

• 29.10.2012

Pohár České pošty: Přivítáme Olomouc

Ve středu 31. října 2012 zavítá na Julisku náš soupeř z 11. kola Sigma Olomouc. První utkání z dvojzápasu 4. kola Poháru České pošty odstartuje v 18,00 hod.

Vítěz Poháru České pošty a zároveň vítěz Superpoháru. Tak se Sigma prezentuje v rámci pohárových bojů v loňském ročníku. A ani letos si nevede nikterak špatně. Ve druhém kole Poháru porazila 1. SK Prostějov 4:1.a ve třetím kole zavítala na hřiště SK Uničov, který porazila 3:0.

V Gambrinus lize patří mezi favority ligy a po dvanácti kolech má shodný počet bodů s prvním Jabloncem a druhou Spartou. Je tak na průběžném třetím místě tabulky.

Dukla ve druhém kole narazila na Kolín, který porazila 1:0 a ve třetím kole remizovala 2:2 a následně zvítězila po penaltovém rozstřelu nad 1. HFK Olomouc. V rámci Gambrinus ligy se Dukla střetla s Olomoucí v 11. kole, kdy na jejím hřišti prohrála 1:2 a má ji tak co oplácet.

Jan Suchopárek k pohárovému duelu se Sigmou:

"Nemyslím si, že to bude úplně stejné utkání jako to poslední na Andrově stadionu, protože kluby to většinou pohárech pojímají různě. I my to pojmeme dle vytížení jiných hráčů. Každopádně ten zápas bude zajímavý z mnoha důvodů. Zaprvé máme Olomouci, co vracet. Dále je to pohárové utkání, takže se hraje na dva zápasy, čili ta pohárová matematika je taková, že to mužstvo, které vyhraje v prvním utkání, má určitou výhodu do odvety a samozřejmě hrajeme proti mužstvu, které je obhájcem trofeje. Takže je více důvodů pro to, abychom byli dobře připravení a na to utkání se těšili."

A jaké jsou vaše ambice v poháru?

"Nechci říct, že se soustředíme jen na ligu. Ale liga má prostě vždy přednost a je pro nás určitě důležitější než pohár. Ten pohár a šance postoupit tu je a byli bychom špatní trenéři, kdybychom na to tak nekoukali. Jakmile ucítíme nějakou šanci, tak je třeba ji využít a máme k tomu příležitost hned v prvním domácím utkání a pak v následné odvetĕ."

Přijďte nás povzbudit na Julisku ve středu od 18,00 hod.

Vstupenky:

Na utkání je v prodeji vstupné za sjednocenou cenu 100 Kč. Vstupenky můžete zakoupit i on-line  zde.

Organizace pohárového utkání:

• VIP a SKY BOX na západní tribuně uzavřen.
  • VIP zřízeno na tribuně východ.
  • PRESS centrum na západní tribuně otevřeno.

Poslední pohárové utkání soupeře

SK Uničov – SK Sigma Olomouc 0:3 (0:1)
Branky: 61. a 66. Klesnil (na obě Ordoš), 26. Ordoš (Hořava). Rozhodčí: Trávníček - Gallo, Tacina. ŽK: Vejvoda – Navrátil. Diváci: 1385.
Uničov: Uvízl - Heinz, Horka, Vejvoda, Koutek - Jeřábek (65. Krč), Toman, Nuc, Juřátek - Hrubý, Richter (80. Večeřa). Trenér Zdeněk Strouhal.
SK Sigma Olomouc: Zlámal – Janotka, Škerle, Golban, Hála – Plšek, Hořava, Navrátil (74. Hubník) – Ordoš (85. Rossi), Klesnil, Petr (78. Schulmeister). Trenér Roman Pivarník.

Poslední vzájemné utkání

SK Sigma Olomouc - FK Dukla Praha - 2:1 (1:0)
Branky: 23. Ordoš, 56. Navrátil - 84. Malý. ŽK: 83. Plšek (OLO) - 49. Štetina (DUK), 60. Malý (DUK). Rozhodčí: Nenadál – Pospíšil, Kříž. Diváci: 5413.
Olomouc: Blaha – Dreksa, Škerle (C), Vepřek, Rossi – Hořava (69. Plšek), Pospíšil, Ordoš – Schulmeister (90. J. Petr), Klesnil, Navrátil (82. M. Hubník).
Dukla Praha: Rada – Vorel, Romera, Štetina, Vrzal – Gedeon (C), Malý, Borek (79. Marek) – Berger (57. Svatonský), Pázler (72. Kalouda), Pospěch.