• Preview k zápasu

• 19.11.2021

Podzimní část sezony míří do finiše. Duklu čeká výjezd do Vlašimi

Poslední venkovní utkání v tomto kalendářním roce odehrajeme v neděli na půdě Vlašimi. Zápas 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY tam má výkop ve 13:30. Přijeďte nás podpořit!

Do akce se vracíme po reprezentační pauze. V posledním zápase před přestávkou jsme doma porazili lídra soutěže Zbrojovku Brno 1:0 po gólu Lukáše Buchvaldka, více si přečtěte  ZDE.

Teď nás čeká Vlašim, což je tým, který úzce spolupracuje s pražskou Slavií. Úřadující ligový mistr rozvíjí ve Vlašimi (nejen) své hráče z mládežnických kategorií. Mužstvo navíc vede Martin Hyský, ještě donedávna kouč slávistické devatenáctky.

„Vlašim je hodně specifické mužstvo. Jejich tým je mladý, energický, pohyblivý. V kádru mají několik individualit, které dávají mužstvu tvář,“ říká Vít Vrtělka, asistent trenéra Dukly. „Soupeř je velice silný směrem dopředu. My budeme muset předvést zarputilý a poctivý výkon stejně jako naposledy proti Brnu.“

Středočeši jsou před víkendem v tabulce čtvrtí, Dukla pátá. Oba týmy mají 23 bodů a soupeř je před námi jen kvůli lepšímu skóre. Vlašim má ale nejlepší útok z celé soutěže – jako jediný z týmů stihl za 14 zápasů nastřílet 29 gólů. Ve svém středu má také současného druholigového krále střelců Denise Alijagiče s deseti brankami.

Před svými fanoušky zatím Vlašim na podzim z šesti zápasů čtyři vyhrála, jednou remizovala (s Příbramí 1:1) a pouze jednou prohrála (s Prostějovem 0:1). Dukla na druhou stranu patří venku k lepším, byť jsme v našem posledním vystoupení na cizím hřišti po zpackaném závěru prohráli na Strahově proti rezervě Sparty vysoko 1:5.

„Musíme být dobře zkoncentrovaní, to teď bude v posledních dvou zápasech rozhodovat. Reprezentační přestávku jsme vyplnili tréninkem a doléčením šrámů. Až ve Vlašimi se ukáže, jak dobře jsme se připravili,“ řekl Vít Vrtělka.

V loňské sezoně jsme Vlašim nedokázali ani jednou porazit. V listopadu jsme tam 0:1 prohráli, dubnová odveta na Julisce pak skončila nerozhodně 1:1.

Poslední zápasy obou týmů

FK Fotbal Třinec – FC Sellier & Bellot Vlašim 0:1 (0:1)

Branky: 6. Alijagič. ŽK: 43. Foltyn, 53. Zbončák, 90. Ba – 25. Křišťan, 32. Hošek, 90. Broukal. Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Pfeifer.

Sestava Vlašimi: Vágner – Breda, Broukal, Prebsl, Hošek (53. Červenka) – Zinhasović, Křišťan (53. Kozel), Višinský (90+2. Janda), Blecha, Rigo (89. Zukal) – Alijagić.

FK Dukla Praha - FC Zbrojovka Brno 1:0 (1:0)

Branky: 11. Buchvaldek. ŽK: Ruml – Zavadil. Rozhodčí: Klíma – Flimmel, Machač.

Sestava Dukly: Rada – Ruml, Piroch, Kulhánek, Kovernikov – Kozma, Barac – Šebrle (64. Cienciala), Buchvaldek (90+2. Pázler), Souček (86. Hrubeš) – Fábry.