• Preview k zápasu

• 17.10.2013

Po podzimní přestávce nás čeká derby se Spartou!

Gambrinus liga se probouzí z podzimního spánku a Duklu v rámci 11. kola čeká utkání v Generali Areně s pražskou Spartou. Derby je na programu v neděli 20. října od 19 hod.

Sparta a Viktoria Plzeň jsou zatím jedinými neporaženými celky v letošní sezoně. Mužstvo z Letné má bilanci devíti výher, jedné remízy a žádné prohry a to se skóre 27:6. Tak jako Dukla je i Sparta v osmifinále Poháru České pošty, kdy vyhrála ve Znojmě 3:2 a má před odvetou s moravským celkem nakročeno do čtvrtfinále, kde se pravděpodobně Dukla a Sparta střetnou znovu. Ale nepředbíhejme...

Tak jak tomu bývá u Sparty zvykem, v přestupním období došlo v kádru úřadujícího vicemistra k několika změnám. Mezi neznámější nová jména na letenském stadionu patří jednoznačně Tomáš Ujfaluši, Kamil Vacek (Chievo Verona), Lukáš Pauschek (Slovan Bratislava), Costa Nhamoinesu (Zaglebie Lubin), Lukáš Mareček (Anderlecht Brusel) a Bořek Dočkal (Rosenborg BK). Mezi výrazné osobnosti sparťanského mužstva se vypracovává i Jakub Brabec, který se vrátil z hostování v Brně. Naopak ze Sparty odešel jeden ze základních stavebních kamenů trenéra Lavičky - Václav Kadlec, který přestoupil do Eintrachtu Frankfurt. Dále ze Sparty odešli Vlastimil Vidlička (Sigma Olomouc), Tomáš Zápotočný (1. FK Příbram), Leonard Kweuke (Rizespor) či Manuel Pamič (Chievo Verona).

V současném kádru spoléhá trenér Vítězslav Lavička zejména na Tomáše Vaclíka, Pavla Kadeřábka, Maria Holka, Lukáše Váchu Costu Nhamoinesu, Josefa Hušbauera a Davida Lafatu, kteří zatím nechyběli ani v jednom z utkání v Gambrinus lize. O jedno utkání méně má odehráno Ladislav Krejčí.

Letenští nastoupili v desátém kole Gambrinus ligy k derby se Slavií a v Edenu zvítězili 2:0. "Je povzbuzující, že jsme před pauzou udrželi čtyřbodový náskok před Plzní. Cesta ke třem bodům ale byla těžká. Chtěli jsme hrát bezpečně směrem dozadu, bez rizika. Kvůli tomu jsme dnes obětovali trochu ofenzivu, ale vyplatilo se to," uvedl pro web gambrinusliga.cz  trenér letenských Vítězslav Lavička.

A jak toto utkání vidí Luboš Kozel? "Sparta společně s Plzní patří mezi nejlepší týmy, se kterými se v lize můžeme setkat. De facto se jim nepovedl vstup do evropských pohárů, takže se soustředí na ligu a nás tím pádem čeká nesmírně těžký soupeř, který ještě neztratil, kromě zápasu s Plzní, ani bod. To by měla být pro nás taková výzva. Budeme se samozřejmě snažit, být první po Plzni, kteří Spartu oberou o nějaké ty body."

Derby AC Sparta Praha vs. FK Dukla Praha se odehraje v neděli 20. října od 19 hod. Bude to právě Dukla, kdo se pokusí uzmout Spartě její neporazitelnost? Přijďte nás podpořit!

Poslední utkání soupeře:
SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 0:2 (0:0)
Branky: 61. Vácha, 90. vlastní Bortel. Rozhodčí: Kovařík – Pelikán, Moláček. ŽK: Dostál, Kisel – Vácha. ČK: Kisel. Diváci: 15 884.

SK Slavia Praha: Rakovan – Dostál (86. Koreš), Bortel, Dobrotka, Neves – Štěpán, Kisel (C), Gecov, Zmrhal (72. Lička), Juhar – Škutka (62. Škoda).
AC Sparta Praha: Vaclík – Kadeřábek, Brabec, Holek, Nhamoinesu – Dočkal, Vácha, Hušbauer, Vacek (69. Matějovský), Krejčí (86. Konaté) – Lafata (77. Bednář).

Poslední vzájemné utkání:
AC Sparta Praha – FK Dukla Praha 3:0 (1:0)
Branky: 15. Vácha, 68. a 86. Kadlec. Rozhodčí: Kovařík – Mencl, Filípek. ŽK: 44. Matějovský, 90. Vácha - 14. Božič, 69. Berger, 89. Kalouda. Diváků: 12 355.

AC Sparta Praha: Vaclík – Vidlička (82. Čermák), Švejdík, Polom, Pamič – Hušbauer, Vácha, Matějovský (88. Konate) – Přikryl (63. Kadeřábek), Kadlec, Krejčí.
FK Dukla Praha: Rada – Romera, Vorel, Božič, Vrzal – Berger (74. Kalouda), Malý, Gedeon (84. Hašek), Borek, Albiach Roger (55. Přeučil) – Pospěch.