• A-tým

• 15.06.2021

Petr Malý odchází po šestnácti letech z Dukly Praha

Duklu opouští velká osobnost, bývalý hráč a poslední roky vedoucí týmu Petr Malý.

Petr Malý přišel do Dukly Praha v roce 2005. Prošel s ní vzhůru soutěžemi až do první ligy, kam se vrátila po dlouhých 17 letech. V nejvyšší soutěži odehrál za náš klub 69 zápasů, v nichž vstřelil jako záložník 9 gólů. Nezapomenutelné jsou zejména jeho trestné kopy – po něm už snad nikdo z hráčů Dukly tak tvrdě a přesně z dálky střílet nedokázal. A že tu byli i jiní dobří exekutoři trestných kopů, např. Nestor Albiach či Jakub Podaný!

Jeho rozjetou kariéru zastavily vážné zdravotní problémy, které ho ve 29 letech donutily předčasně se s dresem Dukly rozloučit. Stalo se tak 23.5.2015 v domácím zápase proti Teplicím, který Dukla vyhrála 5:1, kdy na symbolickou minutu vběhl naposledy v 90.minutě v dresu Dukly na prvoligový trávník. Nerozloučil se ale s prací v Dukle, která mu nabídla místo vedoucího A mužstva. Tuto funkci vykonával až do konce letošního soutěžního ročníku. Děkujeme Petrovi za vše, co pro Duklu jako hráč i činovník vykonal a přejeme mu, aby mu nová životní kapitola, kterou právě otevírá, přinesla uspokojení a radost z nové práce a především mu přejeme pevné zdraví.