• Preview k zápasu

• 21.10.2011

Opět proti Jablonci. Tentokrát v Gambrinus lize

P R A H A - Třetí zápas, třetí stadion, ale stále jen jeden soupeř. S Jabloncem se potkáváme potřetí během krátké doby. Po dvou zápasech v Ondrášovka Cupu se střetneme v 11. kole Gambrinus ligy. Utkání se hraje v sobotu od 18.20 hodin na Strahově.

Série začala zápasem v Jablonci, kde Dukla prohrála Lafatovým gólem z pokutového kopu 0:1. V odvetném utkání, které se hrálo ve středu na Julisce, viděli diváci fantastický zápas. Domácí sice prohrávali po 20 minutách 0:2, nakonec ale zvítězili 3:2 a natahovali se po postupu do čtvrtfinále.

Nyní je na řadě prvoligové utkání, které odehrajeme na Strahově, protože na Julisce probíhá rekonstrukce. Z domácího poháru je sice Dukla vyřazena, v nejvyšší soutěži si ale vede výborně. Už pětkrát v řadě neprohrála a v tabulce je sedmá.

Jablonečtí se drží na nejvyšších příčkách. Aktuálně jsou na druhé pozici. V 10 zápasech se Severočechům podařilo nastřílet 29 branek, jsou tak jasně nejproduktivnějším týmem soutěže, i když na první Spartu Praha ztrácejí osm bodů. Zřejmě je jasné, kdo má na takovém čísle statisticky největší podíl - David Lafata. Svou zatím poslední trefu přidal v minulém zápase s Příbramí (5:1). „Zatím jich mám čtrnáct a gól chci dát v každém zápase, i když se to někdy nepovede. Bylo by příjemné nastřílet jich víc než loni, tedy aspoň dvacet,“ řekl Lafata po zápase se středočeským celkem pro klubový web.

A jak zhodnotil samotný duel? „Vyšel nám začátek. Ve 25. minutě jsme vedli už 3:0. Pak jsme to ještě potvrdili dvěma góly. Konečný výsledek je pěkný. Zpočátku jsme měli tlak a dali jsme šance, ale pak jsme se trošku trápili.“

Jablonec, to ale samozřejmě není jen Lafata. V sestavě je řada dalších nebezpečných hráčů, což naznačuje už pohled do statistik minulého zápasu: trefili se ještě Piták, Jarolím, Kopic a Kovařík.

„Jablonec je - společně s Plzní - nejkvalitnějším ofenzivním týmem v lize. Když se podíváte na počet vstřelených branek, tak jsou na tom zdaleka nejlépe. Samozřejmě na tom má velkou zásluhu Lafata, který vstřelil víc gólů než polovina ligových týmů,“ uvedl trenér Luboš Kozel.

Minulé ligové utkání našeho soupeře

FK Baumit Jablonec - 1.FK Příbram 5:1
Branky: 13. Lafata, 20. Kovařík, 24. Piták, 49. Kopic, 67. Jarolím - 62. Papšys. Rozhodčí: Adam - Gallo, Handlíř. Bez ŽK: Diváci: 3150.
Jablonec: Špit - Eliáš, Beneš (46. Zábojník), Pavlík, Jablonský - Kopic (79. Vošahlík), Loučka, Piták (68. Vaněk), Kovařík, Jarolím - Lafata. Trenér Komňacký.

Minulé ligové utkání Dukly

Bohemians 1905 - Dukla Praha 0:0
Rozhodčí: Matějek - Ubias, Lakomý. ŽK: Bartek, Jindřišek - Vorel, Gedeon. Diváci: 3101.
Dukla: Rada - Pospíšil, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý (83. Podrazký), Gedeon, Hanousek - Berger (90. Mikula), Markovič, Pázler (65. Svatonský). Trenér Kozel.