• A-tým

• 22.09.2020

Jan Staněk se stává sportovním ředitelem Dukly

Dukla Praha v probíhající sezoně obsadila pozici sportovního ředitele. Stal se jím Mgr. Jan Staněk, LL.M., který doposud působil ve funkci výkonného a sportovního ředitele Vysočiny Jihlava.

„Na tiskové konferenci před zahájením nového ročníku jsem slíbil, že během září bychom měli obsadit funkci sportovního ředitele, což se tímto krokem stalo. Vážím si toho, že při volbě kandidáta na toto klíčové místo ve vedení klubu jsme našli společnou řeč jak v rámci představenstva, tak s majoritním akcionářem, s nímž jsme se shodli, že pan Staněk bude pro Duklu nejvhodnější osobou. Přeji panu Staňkovi, aby se mu všechna předsevzetí, s nimiž do Dukly Praha přichází, vrchovatou měrou naplnila a abychom společně vrátili Duklu tam, kam historicky patří. Přeji mu hodně štěstí, zdraví a šťastnou ruku ve všem, co bude pro Duklu dělat,“ komentoval jeho příchod předseda představenstva Ing. Bohumil Paukner.

Jan Staněk je vystudovaným právníkem, který působil v advokátní kanceláři se zaměřením mimo jiné na poskytování právních služeb pro sportovní kluby a asociace. Poté nastoupil do Vysočiny Jihlava, kde od června roku 2017 vykonával funkci výkonného ředitele a od července 2018 také funkci sportovního ředitele.

„Dukla je nedílnou součástí naší fotbalové historie. Proto si moc vážím nabídky, kterou jsem dostal od pana Pauknera a budu se ze všech sil snažit, aby majitel společně s fanoušky, hráči a zaměstnanci zažil co nejvíc úspěchů a aby jim klub přinášel radost," řekl Mgr. Jan Staněk.

„Protože v Praze jsem doma a k některým lidem v Dukle mám blízko, byla pro mě od začátku jednání s Duklou zajímavá. S majitelem jsme se na podmínkách mého působení a mých úkolech bez problémů domluvili. Mým cílem je, aby Dukla sportovně rostla a vychovávala zajímavé hráče pro nejlepší české kluby a případně i pro zahraničí. Budu chtít skloubit sportovní ambice spolu s úspěšnou transferovou politikou,“ dodal.