• Ohlasy po zápase

• 02.12.2020

Hořké pocity, měli jsme na vítězství, řekl Piroch po remíze

Byl u obou branek utkání. Nejprve litoval, že dostatečně neubránil protihráče při inkasovaném gólu a pak sám patnáct minut před koncem srovnal na 1:1. „Měli jsme spoustu šancí. Škoda, že to dnes nebylo za tři body,“ litoval obránce Jiří Piroch po remíze s lídrem soutěže z Hradce Králové.

Vyrovnávací trefa na 1:1 byla pro Pirocha prvním gólovým zásahem v sezoně. Po standardce si našel krásný Součkův centr a hlavou ho umístil k tyči mimo dosah brankáře. Reportáž z utkání si můžete přečíst  ZDE.

„Těší mě, že jsem se trefil a získali jsme aspoň bod. Mám z toho ale hořké pocity. Cítil jsem, že jsme měli na vítězství. Vypracovali jsme si spoustu šancí a nedokázali v nich zachovat chladnou hlavu,“ litoval náš obránce.

Koncovka Duklu v posledních zápasech trápí. Příležitosti máme, ale často je nedokážeme proměnit. „Pracujeme na tom na trénincích, hlavně útočníci. Není to tak, že bychom něco odflákli. Musíme být klidnější. Je to otázka času, kdy to prolomíme a budeme gólů dávat víc,“ doufá Piroch.

V obraně si nově zvyká na nové parťáky. Po radikálních změnách v sestavě měl vedle sebe už podruhé Daniela Fišla a Karstena Ayonga. Speciálně počínání útočníka Ayonga v zadních řadách si trenéři po duelu s Žižkovem pochvalovali.

„Kluci odvádí skvělou práci. S Žižkovem i teď jsme vzadu hráli zodpovědně. Dobře mluvíme, funguje nám komunikace, což je základ. Jsem spokojený, na spoluhráče si rozhodně stěžovat nemůžu,“ dodal Piroch.