• Preview k zápasu

• 24.04.2014

Dukla zajíždí na Bazaly

Duklu po derby se Spartou čeká souboj s dalším tradičním klubem Gambrinus ligy a to s Baníkem Ostrava. Na ostravské Bazaly zavítáme v sobotu 26.dubna. Zápas začíná v 17 hodin.

Baník má ovšem úplně jiné starosti než náš předchozí soupeř. Do konce soutěže zbývá pět kol a poslední místo, na kterém se v současné době ostravští nachází, nenechává v Ostravě jistě nikoho klidným. A právě proto, že Baník bojuje o "holé přežití," nečeká naši Duklu jistě nic jednoduchého. Detailnější pohled na tabulku ukazuje, že tým z Bazalů má na svém kontě 22 bodů a ztrácí pouhý bod na tři týmy před sebou - Znojmo, Bohemians a Slavii. Náš sobotní soupeř posbíral 22 bodů za čtyři výhry a deset remíz.

V posledním kole ale Baník zabral a v souboji mužstev ohrožených sestupem porazil Znojmo vysoko 4:0. Utkání se hrálo ve znojemském azylu na stadionu v Brně. Za Baník se prosadili Kukec, Vengřinek, Baránek a Greguš. Za nově zvolený trenérský štáb hodnotil utkání Tomáš Bernady: "Věděli jsme, že dnes už není kam couvnout. Museli jsme prostě vyhrát. Dobře jsme začali, měli spoustu šancí a samozřejmě jsme rádi, že se nám podařilo vstřelit čtyři branky. Znojmo nás sice zatlačilo, nasadilo třetího útočníka do hry, ale produktivita byla tentokrát na naší straně. Řekl bych, že hra byla podobná tomu, co hrajeme neustále, ale dřív bylo to bez gólů. Dnes to tam napadalo a dařilo se nám i při standardkách, po kterých padly tři góly. Musíme pokračovat dál, stále nemáme vyhráno," uvedl pro oficiální web Gambrinus ligy.

Právě zmiňovaná změna na trenérském postu je asi to nejzásadnější, co se v poslední době v ostravském klubu odehrálo. Po domácí prohře se Slováckem byl překvapivě odvolán zkušený trenér František Komňacký a kormidlo nad mužstvem převzal sportovní manažer Radek Slončík s trenérským triumvirátem Tomáš Bernady, Martin Svědík a Radomír Korytář.

A jak vidí ostravského soupeře trenér Luboš Kozel: "Ač je Ostrava na posledním místě, herně ji tato příčka určitě nepatří. V minulém kole se po změně trenéra chytli i výsledkově jasným vítězstvím ve Znojmě. V mužstvu se objevili pro nás neznámé tváře, jako je Nahr nebo Lindpere, zároveň má ve svém středu dost rychlostních typů, takže na jejich rychlý přechod do ofenzivy se musíme připravit. Přesto, my hrajeme letos kolikrát lépe venku než doma a i ty výsledky jsou kolikrát na hřišti soupeře lepší, takže budeme chtít navázat na poslední venkovní utkání v Jablonci a uhrát dobrý výsledek."

S Baníkem Ostrava jsme se v historii Gambrinus ligy utkali zatím sedmkrát a to v sezonách 1993/1994, 2011/2012, 2012/2013 a samozřejmě v letošní sezoně. Lepší bilanci zatím drží naše Dukla - čtyři výhry, jedna remíza a dvě prohry v sezoně 1993/1994. A jak dopadne sobotní měření sil mezi Duklou a Baníkem? To se dozvíme v sobotu v 17 hodin!

Poslední utkání soupeře:

1. SC Znojmo FK – FC Baník Ostrava 0:4 (0:2)
Branky: 19. Kukec, 45. Vengřinek, 63. Baránek, 81. Greguš. ŽK: 52. Odehnal – 10. Svěrkoš, 49. Narh, 71. Sukup. Rozhodčí: Zelinka – Pelikán, Kotík.  Diváci: 1285.

1. SC Znojmo FK: Hrubý – Helísek, Hnaníček, Odehnal (55. Diarrassouba), Mudra – Gál-Andrezly, Buchta, Reljić, Lacko, Crnkić (77. Cihlář) – Vašíček (66. Zeba).
FC Baník Ostrava: Pavlenka – Vengřinek, Kaša, Baránek, Sukup – Štěpán, Greguš, Lindpere (84. Šichor), Kukec (46. de Azevedo) – Narh, Svěrkoš (77. Foltýn).

Poslední vzájemné utkání:

FK Dukla Praha – FC Baník Ostrava 1:0 (0:0)
Branka: 59. Malý (pen.)  Rozhodčí: Kocourek – Pospíšil, Pochylý. ŽK: 28. Romera, 62. Pospěch, 64. Néstor – 11. Sukup, 58. Baránek, 90. Zawada Diváci: 2745

FK Dukla Praha: Rada – Romera, Vorel, Štetina, Mat. Hanousek – Malý, Gedeon, Mar. Hanousek – Pázler (51. Albiach), Pospěch (89. Marek), Mareš (82. Vrzal).
FC Baník Ostrava: Pavlenka – Zawada, Frydrych, Baránek, Sukup (68. Stronati) – Holzer, Kraut (71. Kukec), Hable, Foltýn (80. Lukeš), Milosavljev – Fantiš.