• 04.08.2022

Další zastávkou Opava. Povede se tentokrát zvítězit?

V druhém kole nového ročníku F:NL se střetneme s Opavou. Oba týmy přes své ambice a dobré výsledky v přípravě úvodní ligový duel prohrály. Kdo si připíše první body?

Opava v přípravě odehrála 6 zápasů, z toho prohrála jen ten první se Spartou 0:3. Poté dvakrát remizovala. Nejprve 1:1 s polskou Odrou Opole a poté stejným výsledkem i s Frýdkem Místkem. Přípravu ale Slezané zakončili vítězně. Nejprve na svém hřišti porazili Kroměříž 2:0 a o týden později se radovali v Třinci, kde vyhráli 1:0.

Výsledky v přípravě ale nejsou tolik důležité, jako ty z ligy. První kolo hráčům Opavy vůbec nevyšlo a ve Varnsdorfu prohráli i přes velkou snahu 1:3.

Dukla je na tom velmi podobně jako Opava. I pražský klub začal přípravu prohrou se Spartou, v případě Dukly to bylo 1:2. Poté přišla ještě jedna s Českými Budějovicemi (1:3), ale to byla taky v přípravě poslední prohra. Dukla poté remizovala se Slovanem Liberec 1:1, a v dalším měření sil suverénně zvládla zápas s Chrudimí a vyhrála 4:0. V dalším utkání za 10 minut otočila zápas s Hradcem Králové z 0:2 na konečných 3:2 a po bezbrankové remíze s Pardubicemi a jasné výhře nad Teplicemi (4:1) jsme se všichni nemohli dočkat nového ročníku.

Ale stejně jako Opava, ani Dukla nenaplnila své přání a očekávání a první kolo skončilo naší prohrou. Po gólu Líšně z 90. minuty jsme z prvního ligového zápasu vyšli bodově na prázdno. Dukla navíc nedokázala za celý zápas vystřelit na branku.

„Upozorňoval jsem hráče na to, že tento zápas bude úplně jiný, než zápasy v přípravě," hodnotil výkon svého týmu Petr Rada. „Líšeň měla 5 žlutých karet. Nechci, aby hráči mluvili s rozhodčím, to v žádném případě. Ale v těchto situacích prostě musíme hrát více chlap na chlapa.“