• A-tým

• 13.09.2010

Dukla jde cestou moderních metod

P R A H A - Jak ideálně sestavit fotbalový tým? Jak hráče chválit? Jak je kritizovat? Jak je motivovat? To všechno vyplývá z psychodiagnostické zprávy, kterou si u společnosti Rychetsky&Partners objednalo vedení Dukly.

Konzultanti uvedené společnosti provedli psychologické testování a osobní pohovory s jednotlivými hráči a trenéry. Získané poznatky posloužily jako základ pro zpracování osobnostních profilů všech členů týmu.

Součástí závěrečné zprávy byl popis jednotlivých osobnostních typů hráčů a jejich motivace. Zpráva obsahuje také doporučení pro trenéry - jak k hráčům přistupovat a motivovat je. „Výsledky nám pomohly především v oblasti sestavování týmu pro novou sezónu. Naznačily, jak pracovat s týmem i jednotlivými hráči, pochopit osobnostní typy jednotlivců a poskládat z toho fungující tým. Mně osobně to pomohlo pochopit, že každý hráč vnímá kritiku i pochvalu jiným způsobem, jak má mám hráče motivovat a které osobnostní typy si spolu rozumí a proč,“ řekl trenér Luboš Kozel.