PORTRÉTY Z JULISKYJiří Piroch
    FANSHOP

Tisková konference FK Dukly Praha a Prahy 6

19. 2. 2013 | Redakce

Tisková konference FK Dukly Praha a Prahy 6

Praha 6 a FK Dukla Praha podepsaly historicky první memorandum o vzájemné spolupráci. Městská část Praha 6 je hrdá na to, že memorandem navazuje spolupráci s jedním ze tří hlavních pražských fotbalových klubů. FK Dukla začíná letošní sezónu s posilami v týmu, novým partnerem a také s rekordním počtem 8150 míst na tribuně stadionu Juliska.

Patronem spolupráce mezi městskou částí a Duklou je český fotbalista století a čestný občan Prahy 6 – Josef Masopust. „Prvoligový klub je s Prahou 6 spojen nejen stadionem na Julisce, ale také významnými fotbalovými osobnostmi. Věřím, že díky memorandu najdeme brzy nadějné nejmladší hráče a mladé ke sportu přitáhneme ještě víc,“ řekla Marie Kousalíková, starostka Prahy 6.

Praha 6 spustí letní fotbalové kempy a speciální fotbalové třídy 

 „My jsme se vždy bavili s panem Šrámkem, že fotbal je hra pro širokou masu, protože je to sport, který není tak finančně náročný, mohou to hrát všichni kluci, kteří pobíhají po ulici a kopou si s míčem. Třeba z nich vyrostou hráči, které budeme jednou všichni obdivovat. A proto jsme začali takto spolupracovat. Budeme se těšit na nové talenty, které Dukla vychová,“ řekla Kousalíková.

Co dalšího se chystá?

Různé projekty. „Jedním z nich jsou například sportovní třídy a rozšířená výuka tělesné výchovy – například na základní škole náměstí Interbrigády. Teď se snažíme skloubit sportovní třídy s běžnou výukou. Dále bychom také rádi spolupracovali na letních fotbalových kempech, nabídli je širší veřejnosti. Uvažujeme o přípravě tréninkového centra mládeže na Praze 6. Hovoříme například o rekonstrukci nebo úpravě hřiště na ZŠ Interbrigády, tak aby to mohla vedle žáků využívat i Dukla pro tréninky. Finančně podporujeme mládežnický sport odvodem peněz vybraných z hazardu a loterií, jde o statisícové částky,“ řekl Ondřej Balatka, radní Prahy 6 pro sport.

„K podepsání memoranda nás vedla už delší vzájemná spolupráce. Na Praze 6 pracujeme s širokou masou mládeže a tuto práci se snažíme neustále zkvalitňovat. Jak už bylo předem řečeno - v rámci kempů, rozšiřování spolupráce na další školy na Praze 6, pořádáním turnajů pod záštitou MČ Prahy 6. Těch možností je opravdu hodně,“ řekl Michal Šrámek, generální ředitel FK Dukla Praha.
Dukla hlásí posily, nového partnera a stadion s rekordním počtem míst

FK Dukla Praha představuje nového partnera, kterým se od jara stává Škoda Transportation.  Další novinkou pro tuto jarní část sezóny je zejména osazení tribuny stadionu Juliska. 

„Vedle našeho stávajícího generálního partnera společnosti Carbounion, se od jarní části sezóny stává hlavním partnerem společnost Škoda Transportation, což je pro nás důležitý ekonomický tah. Dále se klubu podařilo získat finanční prostředky na druhou etapu výstavby tribuny, která započala v zimní přestávce. Do jarní sezóny tak vstoupí Dukla s celkovým počtem 8150 míst,“ řekl Michal Šrámek. 

Během zimní přípravy strávila Dukla soustředění na Kypru a posílila o dva hráče, odchovance Matěje Hanouska a Néstora Albiacha Rogera. 

„Celý plán, který jsme si do zimní přípravy stanovili, jsme dodrželi. Na začátku února jsme odjeli na soustředění na Kypr, kde jsme odehráli 4 utkání se zahraničními soupeři, kteří nás dostatečně prověřili. A to, jestli byla příprava úspěšná, ukáže až vstup do jarní části sezóny. Se zdravotním stavem týmu už tak spokojený nejsem, zvlášť konec přípravy nebyl úplně ideální. A nad některými hráči visí otazníky. Co se týče kádru, tak větší hráčskou obměnu jsme měli v létě. A protože se na tyto odchody tým adaptoval dobře, nepotřebovali jsme přes zimu větší posily. Reagovali jsme pouze na odchod Jana Pázlera, který předčasně ukončil hostování a odešel do Jablonce a na jeho místo přišel španělský fotbalista Néstor Albiach Roger,“ řekl Luboš Kozel, trenér „A“ týmu FK Dukla Praha.

I hráči se na jarní sezónu těší. „Věříme, že se nám vstup do jarní části sezony vydaří, a že se celý zbytek sezóny obejde bez jakýchkoli problémů a povezeme se spíše na té vítězné vlně,“ uvedl kapitán Patrik Gedeon, kapitán „A“ týmu FK Dukla Praha.

První utkání jarní části sezóny odehraje FK Dukla Praha v pátek 22. února 2013 v Teplicích od 18,00 hod.

Prohlédnout fotogalerii


 

Fotogalerie


Partneři klubu