Utne Dukla vítěznou sérii Žižkova?

27. 8. 2010 | Redakce

Utne Dukla vítěznou sérii Žižkova?

P R A H A - Tři výhry v řadě mají na kontě fotbalisté Viktorie Žižkov, na jejichž stadionu se Dukla v neděli představí. Daří se však i mužstvu z Julisky. Dokáže sérii Žižkova utnout?

Zatímco do minulé sezony vstupovala Viktoria s cílem postoupit, nyní tak vysoké ambice nemá. „Na postup chceme útočit v příští sezoně, možná až za dva roky,“ řekl na předsezónní tiskové konferenci Luděk Vinš, šéf klubu. „Minulý ročník se nám nepovedl z mnoha stran a nakonec jsme se dostali do ekonomických problémů. Proto nyní do sezony vstupujeme s polovičním rozpočtem,“ dodal.

Na Žižkově se v létě odehrála řada velkých změn. Tou první je změna trenéra. Mužstvo nově vede kouč Martin Pulpit, jenž přišel do pražského celku z Mostu. Po svém nástupu obměnil téměř celý kádr. Z Viktorie odešlo osmnáct fotbalistů, nahradilo je dvanáct nových jmen. V letošní sezoně nastupuje Viktoria s téměř novou jedenáctkou. Do ní trenér Pulpit zapracoval třeba brankáře Tomáše Vaclíka, člena reprezentační jedenadvacítky, stopera Lukáše Bodečka, jenž přišel z Olomouce, Jana Bořila z Mladé Boleslavi a další.

„Odešli ti, kteří ne Žižkově neodváděli všechno, a ti, kteří nebyli ochotní přistoupit na snížení platů,“ poznamenal kouč Martin Pulpit. „Přišli hráči, kteří byli ochotní akceptovat naši nabídku, většinou jde o mladé fotbalisty, čímž se na Žižkově výrazně snížil věkový průměr.“

Zatím se takový krok Žižkovu vyplácí. V prvním kole sice prohrál doma s Vlašimí, od té doby ale jen vítězí. Viktoria si postupně poradila se Znojmem (1:0), s Varnsdorfem (2:0) a s Kladnem (3:1). „Když mužstvo vstřelí na hřišti soupeře tři branky a zvítězí, tak by trenér asi spokojený měl být. Musíme to však brát z širšího pohledu. Dnes jsme vstřelili z prvních tří šancí tři góly, a to rozhodlo. Jinak to pochopitelně nebyl úplně jednoduchý zápas bez našich chyb,“ řekl po posledním utkání Martin Pulpit pro klubový web.

Ve Viktorii se v posledních zápasech rozstřílel Miroslav Markovič, který má na kontě čtyři branky a v tabulce střelců šlape na paty Danimu Chigouovi. V neděli se tak fanoušci mohou těšit na atraktivní duel dvou kanonýrů.

V minulé sezoně se Dukle podařilo vyhrát nad Žižkovem oba zápasy. Věřme, že tomu tak bude i letos a pojďme mužstvo z Julisky podpořit. Zápas na FK Viktoria Žižkov – FK Dukla Praha začíná v neděli v 10.15 hodin.


Poslední utkání Viktorie Žižkov

Kladno - Viktoria Žižkov 1:3 (0:3)
Branky: 73. Wojnar - 23. Procházka, 26. Novotný, 28. Markovič. Rozhodčí: Jílek - Pelikán, Adámková. ŽK: Coufal - T. Procházka, Mojta, Zawada. Diváků: 1215.

Kladno:
Tesař - Bartoš, Hyský, Coufal, Procházka - Kabele (46. Hajník), Holub, Wojnar, Zoubek - Mašanský (32. Hlava), Zachariáš (75. Klinka). Trenéři: Hejkal a Němec.
Viktoria Žižkov: Vaclík - Šťastný, Bodeček, Kropík, Mojta - Procházka - Bořil (59. Zawada), Novotný (83. Súkeník), Houžvička, Čermák (66. Folprecht) - Markovič. Trenér: Pulpit.

Poslední vzájemné střetnutí

FK Dukla Praha – FK Viktoria Žižkov 2:0 (0:0)
Branky: 71. Malý, 77. Chigou z pen. Rozhodčí: Kovařík - Santarius, Drastík. ŽK: Vorel - Schneider, Janek, Brabec. Diváků: 895.

FK Dukla:
Svoboda - Šmíd, Pospíšil, Vorel, Mičic - Berger (82. Hanousek), Gedeon, Malý (88. Antipov), Šiml - Vrána (61. Kulvajt), Chigou. Trenér: Kozel.
Žižkov: Hruška - Janek, Vepřek, Brabec, Procházka - Vaculík, Schneider (78. Kočí), Pulkert (64. Martan), Culek, Zengue - Kalod. Trenér: Petržela.
 

Fotogalerie


Partneři klubu